Modré světlo se stalo nedílnou součástí našeho života. Přirozené modré světlo není nijak nebezpečné. Díky němu tělo pozná, kdy je den a kdy je noc. Neblahý vliv má ale modré světlo z elektronických zařízení, které se stává škodlivé v momentě, kdy jsme tomu nadměrně vystavení.
Každý z nás tráví v této době spoustu času doma u svých obrazovek, chytrých telefonů, tabletů, počítačů či televizorů. Podle studií stráví průměrný uživatel na zmíněných zařízeních v přepočtu 7-8 hodin denně, oči tak prakticky nikdy neodpočívají, a to má své následky.
V čem spočívá riziko?
„Modré světlo je specifické tím, že se sítnice oka aktivuje téměř 100x více než u jiného světla, a tak silně působí na náš organismus. Jakmile surfujete na mobilu nebo se díváte na film, tak modré světlo dává tělu signál, že je den, i když to tak nemusí být. Mozek je pak zmatený a může to rozhodit přirozený biorytmus těla, a proto můžete mít problémy s nespavostí,“ vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, dioptrických a slunečních brýlí.
V případě, že budete trávit mnoho času u jakéhokoliv digitálního zařízení, které vyzařuje modré světlo a nebudete se chránit, může to přinést spoustu nežádoucích účinků.
Mezi nejčastější problémy patří:
●      pálení a svědění očí
●      problémy s viděním
●      přílišná tvorba slz
●      nespavost
●      nadměrná únava
●      rozmazané vidění
●      časté bolesti hlavy
●      celková nevolnost
●      pocit na zvracení
Jak se chránit před modrým světlem?
Existuje několik dobrých rad, jak se před modrým světlem chránit. Jednou z nich jsou brýle s ochranou proti modrému světlu, takzvané brýle s „blue blockerem“. “Pokud znáte své dioptrie, můžete si takové brýle pořídit i on-line v e-shopu Alensa.cz, který vám umožní si filtr proti modrému světlu u brýlových skel přidat už za 890 korun. Celé brýle např. od značky Crullé tak včetně skel pořídíte i pod 2 000 korun,” popisuje vychytávky online nákupu Štěbetáková. Zaleží samozřejmě na tom, jaké máte dioptrie či jakou sílu skla si do vybraných brýlových obrouček zvolíte. Všechny obroučky si zároveň můžete vyzkoušet v takzvaném virtuální zrcadle.  
Bezpečí pro vaše oči
V dnešní době digitalizace se brýle s ochranným filtrem hodí opravdu každému, a tak nebývá výjimkou, že si je pořizují lidé, kteří brýle jinak nenosí. Pokud preferujete raději čočky, máme skvělou zprávu i pro vás. Na Alensa.cz pořídíte i kontaktní čočky TopVue Blue Blocker, které jsou určeny přímo lidem, kteří tráví na počítači hodně času. Zároveň jsou to vůbec první čočky, které obsahují filtr pro aktivní ochranu proti modrému světlu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account