Jako OSVČ pracuji jako těhotná co nejdéle to jde. Mám svou práci ráda, dělám často z domova a nechci o ni přijít. A taky, peněžitá pomoc v mateřství není nic moc, stejně jako rodičovský příspěvek, oba mi činí 7.600 Kč, což je sice příjemné, dostat nějaké peníze od státu, nicméně na živobytí to nestačí a to mám to štěstí, že na to jsme s manželem dva.
Nicméně již poslední měsíc před porodem se hrozně těším, až budu řešit místo evropského a českého práva a problémy ostatních lidí, hlavně to, jaké oblečeníčko najít pro mou malou princeznu, na kterou se tak moc těším a nic jiného.
Ač jsem připravená na to, že po porodu nebude na chvilku na všechno čas, takže si dopřeju pedikúru, kosmetiku, masáž, kadeřnici a všechno oběhnu ještě těhotná, stejně jsem z toho docela zaskočená, že si skoro ani nestihnu omýt vlasy a v klidu se najíst tak 1. 3 měsíce života Klárky a to, opět opakuji, mám to štěstí, že jsme na to s manželem dva.
Zjišťuji však, že ač bych fakt nestíhala pracovat, že na druhou stranu nevím úplně tak, co s hlavou a že mi nějaká činnost chybí. Proto již od 4. měsíce po porodu si začínám nabírat práci a uvědomuji si, že to jde, že se najednou všechno skloubí, což jsem si před tím nedokázala představit. Máme to štěstí, že jsme s manželem OSVČ oba, takže si může práci i trochu zařídit, takže např. některá dopoledne nepracuje a já otvírám počítač. Někdy zase přijde ráda babička (to je naše další štěstí, nastěhovali jsme zpět do rodného města, kde bydlí i ona a ráda pohlídá). A když už to vypadá, že nikdo nemůže hlídat a k práci se nedostanu, tak Klárka najednou usne na pár hodin tvrdě a já udělám všechno, co potřebuji.
Ano, mám také to štěstí, že nemusím pracovat, zvládli bychom to i bez toho, ale fakt mě to baví. Zjistila jsem, že jsem daleko více efektivnější když mám  na práci méně času a také mi to jde lépe od ruky, protože se těším až pak budu s Klárkou.
Mimo jiné jsem také v místním jabloneckém zastupitelstvu a to je zase fajn v tom, že nepracuji pouze na počítači, ale dostanu se mezi lidi. A setkávání s kolegy zvládneme u nás doma v pracovním pokoji, když muž či babička hlídá.
Musím říci, že pokud je to jen trochu možné, doporučuji to, pokud máte svou práci rády/i. Je to skvělé odreagování, těšíte se na práci a i na děti a život je bohatší. Samozřejmě, že to není pro všechny, některé jste určitě moc rády/i, že pracovat nemusíte a můžete se věnovat jen domácnosti a dětem a to je taky super, užívejte si to. Já taková nejsem a tak jsem ráda, že mohu vše skloubit. Každému co jeho jest J
Pro úplnost dodávám, že ač při pobírání nemocenské a peněžité pomoci v mateřství se pracovat nemůže, tak si mateřskou můžete zkrátit a začít pobírat rodičovský příspěvek, při kterém již pracovat jde. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account