Kurkuma

Kurkuma má silné antiseptické vlastnosti a brání růstu chloupků na obličeji. Stačí pouze, když smícháte vodu s kurkumou a vytvoříte jakousi pastu, jež aplikujete na postižená místa. Nechte zaschnout a poté odstraňte společně s chloupky pomocí namočeného ručníku ve vlažné vodě.

 

Brambory a čočka

Stará ájurvédská metoda, jež spočívá v pastě z bramborové šťávy a čočky. Šálek žluté čočky nechte přes noc namočený ve vodě a ráno rozdrťte na pastu. Oloupejte a rozmixujte tři brambory a vymačkejte skrze síto, abyste se zbavili přebytečné šťávy. Poté bramborovou šťávu a rozemletou čočku smíchejte společně se čtyřmi lžícemi citrónové šťávy a jednou lžící medu. Masku naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Po zaschnutí sloupněte.

 

Vejce

Vejce vždy nabízela úžasné výhody pro pokožku a jak se ukázalo, i nežádoucích chloupků nás dokáží zbavit. Smíchejte jeden vaječný bílek se lžičkou kukuřičné mouky a lžičkou cukru. Pastu aplikujte na obličej a jakmile zaschne, smyjte vodou.

 

Papája

Mix papáji a trochy kurkumy je skvělým receptem na nevhodný ženský knír.

 

Mletá káva a jedlá soda

Ingredience:

    2 PL mleté kávy

    1 ČL jedlé sody

    Voda

 

Postup:

Všechny produkty smíchejte dohromady, dokud nedosáhnete jednotné a husté konzistence. Aplikujte směs na oblast mezi horním rtem a nosem a místo jemně drhněte. Umyjte si obličej a pro lepší výsledky používejte masku každý den po dobu jednoho týdne. Chloupky zaručeně zmizí.

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account