Bylinkové rituály pro dobrou  náladu

♦ Na zimní špatné nálady
♦ I sběr bylin během letních výletů do přírody je příjemnou relaxací.

♦ Stejně tak další práce s bylinkami může být koníčkem, zábavou a určitě také relaxací. Sušené bylinky můžeme dát do stejných průsvitných sklenic a vystavit si je v kuchyni na polici. Můžeme sklenicím připravit ozdobné nálepky s popiskami, ozdobit si víčka, atd.

♦ Další pohodovou činností může být „rituál přípravy čaje“. Pro své bylinkové čaje můžeme vyčlenit či pořídit speciální krásný hrníček, konvičku v barvách a dekorech, které nám pozvednou náladu. Barvy výrazně ovlivňují naši náladu.


Moje osobní doporučení: Meduňka

– úžasná úleva pro celý organizmus, harmonizuje nervový systém. Utěší a navrátí radost, působí při zvýšeném nervovém napětí, má protikřečové, dezinfekční a uklidňující účinky, zlepšuje trávení. Doporučuje se při podráždění, úzkosti, bolesti hlavy ze stresu a napětí, při depresích, užívá-li se večer před spaním, prohlubuje spánek, snižuje bušení srdce. Meduňka patří mezi nejoblíbenější bylinky, bývá součástí řady čajových směsí a bylinných přípravků pro dobrou náladu a dobrý spánek. Může se užívat i dlouhodobě.

Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account