Také jste již dostaly dobře míněné rady typu „Nemysli na to! Jakmile na to přestaneš myslet, otěhotníš!!!“ No jo, jenže většinou zapomenou dodat velmi podstatnou informaci, a to JAK proboha na to nemyslet?
Hned na začátku bych Vás ráda podpořila v tom, že to skutečně jde. Jen musíme vědět, jak na to a dát tomu trošku pozornosti.
Milé ženy, pokud jsme myšlenkami stále někde v BUDOUCNOSTI, řešíme, zda nám nezbude nic jiného než IVF, zda mi skutečně někdo pomůže nebo ne, zda se budu muset vyrovnat s životem bez dítěte – vznikají v nás velmi negativní emoce, jako je strach, napětí, nejistota, mnohdy beznaděj. Pokud jsme myšlenkami v MINULOSTI, opět se v nás může probudit pocit bezmoci, zklamání, protože minulost je sice naší součástí, avšak změnit ji nemůžeme.

O budoucnosti nevíme, jaká bude a zda vůbec nějaká bude. Minulost se změnit nedá. Proč se tím tedy zabývat? Pokud myslíme na těhotenství, jsme myšlenkami v BUDOUCNOSTI! Pokud chcete tedy vědět, „jak na to nemyslet“, dostaňte se myšlenkami do PŘÍTOMNOSTI! Protože pouze v přítomnosti můžeme svou budoucnost ovlivnit. Ne tím, že budeme na budoucnost neustále myslet.
Určitě jste slyšela, jak je důležité být TADY A TEĎ. Je to uvedené snad všude. Já jsem už byla na tyto slova opravdu alergická. Já totiž zkoušela být tady a teď.  A co jako dál? Jsem tady a co mám s tím dělat? Nechápala jsem, v čem mi to může pomoci.  Ale už je mi to jasné. ???? Být tady a teď je důležité proto, abychom si uvědomily, JAK SE CÍTÍME PRÁVĚ V TUTO CHVÍLI!
A proč? Protože TO JEDINÉ, CO MÁTE, JE POUZE TATO CHVÍLE! Nic víc. Jen teď, tato chvíle, kdy si čtete tento článek! Minulost byla, budoucnost doufejme bude. Ale jediné, co máte, je PRÁVĚ TENTO OKAMŽIK. Tak proč neudělat vše proto, aby byl KRÁSNÝ? Abyste v něm cítila radost?
Našim životním cílem je udělat si PRÁVĚ TUTO CHVÍLI KRÁSNOU! Proto být tady a teď! Abychom si uvědomily, zda žijeme tak, jak chceme, zda cítíme spokojenost, naplnění, životní radost. Abychom zjistil, zda jsme skutečně mezi lidmi, se kterými chceme být. Zda věnujeme svůj čas v tuto chvíli činnosti, která nám dává skutečný smysl! A pokud ne, milé ženy, je čas na změnu! Je čas na to, udělat si tuto konkrétní chvíli KRÁSNOU. Někdy si stačí zapálit svíčku, pustit si hudbu, někdy to možná bude vyžadovat větší změny, úsilí, vystoupení ze své komfortní zóny. Ale pokud si takto budete tvořit své CHVÍLE, vytvoříte si KRÁSNÝ a hodnotný CELÁ SVŮJ ŽIVOT.

Recept, jak na to nemyslet, je tedy ZPŘÍTOMŇOVAT SE tak často, jak to jen jde. Pokud prožívám to, co je právě teď, nemohu zároveň myslet na to, co bude nebo nebude. Mluvím teď hodně obecně, proto pojďme to stáhnout do každodenní reality.
Pojďme se podívat třeba na jídlo. Jak jste prožila dnešní snídani nebo oběd? Bylo to ve spěchu, u počítače, řešila jste s kolegy práci i u jídla? Anebo jste si vyhradila tento čas proto, abyste si to jídlo skutečně užila? Říká se, že pokud si nedovolíte prožít radost a slast u jídla, nedokážete to ani v jiných oblastech svého života. Je to pravda? Pojďme tedy začít tak, že se zkusíme u každého jídla dostat do přítomného okamžiku, a to jídlo si skuuuuuuuuuuuuuuuuuutečně vychutnat! Nemyslet na nic jiného než na to, jak to jídlo krásné vypadá, jak voní, jak chutná a žvýkat, žvýkat, vychutnávat a užívat si pouze tuto chvíli. Protože to je jediné, co máme. Uvidíte, JAK VÁM BUDE DOBŘE! To stejné můžete udělat se sprchováním. Mohu se vysprchovat, a přitom myslet na milión jiných věcí anebo se mohu zpřítomnit a skutečně si užít tu horkou vodu, tu vůni mýdla, heboučký ručník a skutečně si tuto chvíli UŽÍT a cítit z ní radost.
Ještě poslední příklad: pokud Vás ráno probudí budík a Vy si dáte ještě 5 minut odklad, můžete těchto 5 minut prožít tak, že budete mrzutí, že už musíte vstávat, že se Vám nechce do té zimy a tmy, už se vidíte v práci, jak to bude všechno náročné. Pokud to tak je, jste myšlenkami v budoucnosti! Pokud se však zpřítomníte, zjistíte, že je Vám faaaaaakt krásně! Vždyť jste ještě v posteli!!! Jste v teple, jste v měkoučké peřině, můžete si vychutnávat ten pocit pohodlí a cítíte za to vděčnost. Protože ne všichni to štěstí mají!

Vnímáte ten rozdíl? Radost Vám přinese velké uvolnění, které možná bude stačit k tomu, abyste otěhotněla. Nemusíte nutně dělat velké životní změny, zkuste si prostě užívat ty chvíle, které přicházejí. Pokud však zjistíte, že Vám v přítomnosti skutečně není dobře, je čas to změnit a začít si tvořit nová KRÁSNÝ RADOSTNÝ život.
Vaše Hanka

 
Tento článek napsala Hana Přikrylová, Zakladatelka projektu ditevitano.cz.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account