Když trpíme nedostatkem vody, v těle se spustí program “řízení sucha” a objeví se zdravotní potíže. Podle íránského lékaře Batmanghelidje je cesta k uzdravení velice prostá, a nejsou k ní zapotřebí žádné léky.
Nejen, že bez vody nemůžeme žít, ale jsme z 60-70% tvořeni vodou. Svaly dospělého člověka obsahují 75% vody, krev má 82% vody, plíce dokonce 90%, a mozek je ze 76% tvořen vodou. Pokud tělo nutně potřebuje tak ohromné množství vody, nemá pro nás voda větší význam, než se jí běžně připisuje?


Kromě toho, že nám dodává minerální látky a další prvky, vyplavuje z těla škodliviny, napomáhá trávení, termoregulaci, a je důležitá pro fungování orgánů.
Jak také zjistil japonský vědec Masaru Emoto, voda je “nosičem informací” a reaguje na vnější podněty. Ze závěrů jeho výzkumu vyplývá, že negativní ovlivňování, např. slovem, emocemi a modlitbami, se vždy projeví na krystalech vody destruktivně.
I když to zní zvláštně, obyčejná voda je také “zázračná” tekutina, neboť dokáže léčit. Íránský lékař F. Batmanghelidj, který 18 let zkoumal účinky chronické dehydratace na lidské tělo, uvedl ve své knize, že nedostatek vody v těle spouští program “řízení sucha”. Když chybí voda, dojde k akutní situaci. Tělo se nemůže vypořádat s nahromaděnými toxiny, mozek zaregistruje chemické změny a převádí tyto informace ve formě bolesti. Pokud tělo nedostává dostatek vody, tělo musí řešit tuto nouzovou situaci a potlačí imunitní systém. Jinými slovy, nedostatek vody vyvolává bolesti, degenerativní choroby, alergie, astma, atd. Jak uvádí lékař na svém webu watercure.com, pravidelným a dostatečným pitím vody bolest i nemoci zmizí.
Sucho v ústech není podle něj spolehlivým ukazatelem dehydratace, ale bolest ano. Pokud tělu chybí voda, zhušťují se tekutiny v těle, hustá krev zhoršuje cirkulaci, je omezeno zásobování kyslíkem. Zprvu máme sucho v ústech, pocit žízně a únavy, a později se přidávají závažnější zdravotní potíže, jako je deprese, alergie, onemocnění imunitního systému, cukrovka, astma, vysoký krevní tlak, bolesti kloubů a zad, artritida, migrény, chronické bolesti, atd.
Když pijeme dost vody, je moč čirá, pokud jsme dehydrovaní, je moč zbarvená.
Žádná jiná tekutina nedokáže nahradit vodu, neboť každá má svůj vlastní chemický program. Tělo potřebuje novou vodu, aby mohlo správně fungovat.
Jak uvedl Dr. F. Batmanghelidj v rozhovoru s lékařem Mike Adamsem, naše zdraví závisí na množství a kvalitě vody, kterou pijeme. Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň. Voda je hlavní zdroj energie, a je třeba její zásoby v těle neustále udržovat. Dospělý člověk potřebuje přes 2 litry vody denně. Někteří léčitelé doporučují speciální rozmrzlou vodu, která se vyznačuje vysokou čistotou. Voda se pro nás může stát lékem, který je téměř zdarma.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account