Dnes nás čeká poslední série cviků na zpevnění těla. Jsou navrženy tak, aby nebyly příliš fyzicky náročné, ale Vy jste přesto dosáhli skvělých výsledků.
22. Neposílejte s odpadky děti. Skočte k popelnici sami a zapomeňte na výtah.
23. Zatancujte si. Když Vám zbude chvilka, odolejte pokušení svalit se na pohovku, pusťte si rádio nebo Vaše oblíbené CD a tancujte. Nemusíte předvádět kdovíjaké kreace, jde spíše o to, aby Vás pohyb těšil a byl rytmický. Vsaďte se, že Vás přejde špatná nálada a začnete se třeba i smát. A pokud jde o hubnutí – procítěný tanec zapojí do pohybu většinu svalů našeho těla a to právě potřebujete.
24. Sbírání ručníků a povlečení ze šňůry je skvělou příležitostí pro posilování svalů na rukou a hrudi. Chyťte ručník za vzdálenější okraje, zvedněte ruce nad hlavu a snažte se ho přetáhnout první na pravou, pak na levou stranu zatímco druhá klade odpor. Opakujte dvacetkrát.
25. Vyžehlenou cíchu nebo jiný kus prádla složte a uchopte oběma rukama. Předpažte a udělejte pět dřepů. S dalším kusem vyžehleného prádla zopakujte.
26. Bolí Vás záda? Stoupněte si ke kuchyňské lince, a to do takové vzdálenosti, abyste se mohli předklonit a napnuté ruce zapřít o její okraj. Pak kmitejte trupem nahoru a dolů a vnímejte, jak se záda postupně zbavují napětí.
27. Ještě něco na ploché bříško. Zaujměte stejnou pozici jako u předchozího cviku. Nekmitejte, jen vší silou stahujte břišní svaly, jako byste se snažili břichem zvednout záda. Opakujte desetkrát a kdo zvládne, může i dvacetkrát.
28. Až uklidíte čisté nádobí, chyťte utěrku každou rukou za jiný konec, vzpažte a dělejte úklony do stran. Dejte pozor, aby utěrka zůstala napnutá a abyste se při pohybu nepředkláněli. Zapracujete tím na štíhlejším pase, pevnějším bříšku a zádových svalech.
29. Předpažte opět s napnutou utěrkou a rytmicky zvedejte kolena do stejné výše. Opakujte s každou nohou desetkrát. Zabrat dostávají problematické partie na zadečku a stehnech.
30. Opřete se dlaněmi o zeď ve výši ramen. Pak mírně zanožte pravou nohu a jemně s ní kmitejte. Brzy ucítíte, jak účinný je tento cvik pro hýžďové svalstvo. Opakujte dvacetkrát, pak nohu vyměňte.
31. Efekt předchozího cviku posílíte malou obměnou. Postavte se ke zdi bokem, opřete se o ruku a opačnou nohou kmitejte mírně směrem nahoru. Zvedejte ji jen cca 25 cm nad zem. Po dvaceti kmitech se otočte a pokračujte druhou nohou.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account