Dosyta se vyspat

Tělo je krásný a neskonale složitý stroj vyžadující péči i oddech. Výzkumy prokázaly, že hodnotný spánek doslova očišťuje mozek od toxinů nahromaděných v průběhu dne. 7 až 8 hodin spánku je proto nenahraditelným zdrojem fyzické i psychické pohody organismu. Snažte se chodit spát alespoň o 30 minut dříve, než dosud. Nepřinese vám to žádné velké komplikace, zato však velký užitek.

Zamyslet se nad výživou

Uvědomělé stravování vyžaduje praxi. Zvláště u toho, kdo je zvyklý jíst v letu a vynechávat oběd. Uvědomělé stravování není jen krkolomný termín, ale také velká výzva, která vám může pomoci zamyslet se nad tím, co jíte a jaký užitek vám ta či ona část vašeho jídelníčku přináší. Je to přístup umožňující nastolení zdravého poměru k jídlu. Specializované průzkumy dokázaly, že uvědomělé stravování zvedá náladu, snižuje stres, napomáhá snížení váhy a zlepšení trávicích funkcí. A velmi důležitá věc: nezapomínejte pít! Začněte ráno a během dne pokračujte. Sklenice obyčejné čisté vody zahání únavu i stres.

Pít méně kávy

Kofein stimuluje centrální nervovou soustavu a zrychluje srdeční tep. Jste-li podrážděni, pak vás dvojité espresso jen těžko obdaří přílivem nových sil a energie. Daleko větší efekt vám zajistí intenzivní hluboké dýchání, pár cviků nebo alespoň malé protáhnutí.

Pokud si nicméně své ráno nedokážete představit bez šálku vonného životabudiče, udělejte z toho alespoň jistý rituál. Vychutnejte si vůni, barvu i chuť kávy. Možná časem vyjde najevo, že to má pro vás daleko větší význam, než počet narychlo vypitých kelímků z automatu.

Tagy:
5 Komentářů
  1. KláraOdehnalová 1 rokem ago

    Vidím, že bych měla svůj život trochu překopat. 😀

  2. Tak snažím se, sic je pořád asi co zlepšovat, ale je to na dobré cestě.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    O vše se snažím, kávu piju jednu ráno a druhou po obědě, to mi bohatě stačí. Výživu mám správnou, a spánek já sama moc neovlivním…, ale poslední dobou už i spím…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account