Léky, drogy, alkohol, chemikálie a řada dalších látek mohou ohrozit naše zdraví. V nejedné domácnosti narazíme na nebezpečné tekutiny přelité do originálního balení PET lahve, což může vést k neúmyslné otravě. Benzín, saponát, dezinfekce, tekuté hnojivo na rostliny či prostředky k hubení plevelů a jiné tekutiny by měly vždy být přehledně označeny. Podívejte se, jak otravu tekutinou vyřešili naši průvodci první pomocí Andělka a Smrťák.
 

 
 
 

 *heart* PODROBNÝ POSTUP PRVNÍ POMOCI NAJDETE NA NAŠEM BLOGU *heart*

 https://www.prvnipomoczive.cz/otrava-tekutinou-%e2%81%a0-jak-poskytnout-prvni-pomoc/ 

 

CHCI NA ONLINE KURZ PRVNÍ POMOCI U DĚTÍ

 https://www.prvnipomoczive.cz/kurzy-pro-verejnost/ 
 
Děti a experimenty v podobě ochutnávání šamponů, olejíčku a jiných nejedovatých tekutin
Máte doma malého průzkumníka, který musí vše ochutnat? Pokud se vám stane, že dítě požije nejedovatou látku a vy si nejste jisti, zda by mu to mohlo ublížit, tak kontaktujte TIS – toxikologické informační středisko na lince 224  91 92 93. Maji k dispozici složení tekutiny/výrobku a jsou schopni Vám poradit, zda jde o nebezpečí a jak případně poskytnout první pomoc. 
Jak otravě předcházet?
Malé děti rády experimentují, zvědavost a napodobování je jejich přirozeností. Barevné gely pracích prášků, zajímavé vůně saponátů, neznámé konzistence a zejména zakázané obrázky lebek se skříženými hnáty je logicky lákají. Všechny chemikálie ukládejte ve skříňce pod zámkem nebo alespoň na tak vysoké poličce, na kterou dítě běžně nedosáhne. To stejné platí o lécích.
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account