Chcete mít dokonalou postavu, ale život bez sladkostí si neumíte představit? Ani nemusíte!

Dnes vám na otázku týkající se zdravého životního stylu a pohybu odpovídá fitness trenérka Eva Havelková.
Otázka:
Cvičím zhruba čtyřikrát týdně, chodím běhat cca 5-8 kilometrů, ale váha se ani nehne. Pravda je, že si nedokážu odpustit sladké, ale vždycky jsem měla pocit, že jídelní hříchy lze přecvičit. Nebo to takto nefunguje? A jak mám správně cvičit, aby měl pohyb i jiné výsledky než jen dobrou kondici?
Odpověď:
Pokrmy připravované „na sladko“ si odpouštět nemusíte, já sama většinou začínám den sladkou snídaní. Je v ní ovšem i vysoké zastoupení bílkovin. Můj tip na zdravou snídani najdete dole pod článkem. Tělo sacharidy potřebuje a ráno a dopoledne je ideální doba k ukojení sladkých chutí. Když sacharidy zařadíte do jídelníčku v tento čas, nebude se vám stávat, že po celém dni, kdy se snažíte udržet sladké chutě na uzdě, večer podlehnete a spořádáte například tabulku čokolády. Pokud vás přesto chutě na sladké v nesprávnou denní nebo noční dobu přemůžou, osobně je zaháním čokoládovým proteinovým nápojem, který dodá tělu spoustu bílkovin, a sacharidů obsahuje jen opravdové minimum.
Jídelníček je pro hubnutí a vůbec udržení postavy klíčový. Vyvážená strava po celý den pomáhá k tomu, aby byl váš metabolismus správně „rozjetý“, tedy co nejvíce tuky pálil a naopak co nejméně je ukládal. K pálení tuků pak také výrazně přispívá aerobní aktivita trvající alespoň 45 minut, přičemž slovo aerobní znamená taková, kde si tep udržujete zhruba okolo 80% vašeho maxima. To lze jednoduše spočítat, když od čísla 220 odečtete váš věk. Číslo, které dostanete, je pak maximální tepová frekvence. Pokud máte při běhu tepovou frekvenci vyšší, je pravděpodobné, že tělo už tuky v takové míře nepálí a vy nehubnete.
Pro nejlepší výsledky je však potřeba nejen spalovat tuky, ale také zpevnit tělo, čehož lze zase dosáhnout vhodným posilováním. Pokud navštěvujete posilovnu a svou aktivitou si nejste jistá nebo teprve chcete začít, je určitě dobré využít služeb kvalitního osobního trenéra, který vás naučí správnou techniku cviků a pomůže rovněž navrhnout tréninkový plán, podle kterého zvládnete po určité době cvičit sama. Zrovna nedávno mi děkovala klientka, která za tři měsíce pod mým vedením a dodržováním sestaveného jídelníčku dosáhla redukce tuků a vyrýsování, o které se předtím marně sama snažila čtyři roky! Není tedy od věci poradit se s profesionálem v oboru a pro správný start, který konečně povede k vytouženým výsledkům, si vyhradit určitý rozpočet. Nakonec, je to investice do sebe sama a ta se vyplácí.
A nakonec tip od Evy Havelkové na zdravou sladkou snídani.

Čokoládové palačinky s kokosem
Doba přípravy: 15 minut
Na 4 palačinky potřebujete:
4 bílky a 2 celá vejce
nízkotučné mléko
4 odměrky čokoládového proteinu
To vše šlehačem dobře zpracovat na tekuté těsto a na teflonové pánvičce péct palačinky na olivovém oleji ve spreji.
K tomu:
2 nízkotučné tvarohy
mletý kokos
pár kapek umělého sladidla, medu nebo javorového sirupu
To vše opět zpracovat šlehačem a ozdobit kokosovými kousky.
Dobrou chuť. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account