Jaké jsou skutečné nežádoucí účinky protichřipkových vakcín?
 
Zdá se, že oficiální média prohlašují chřipkové vakcíny za 100% bezpečné, ale nesdělují veřejnosti všechna fakta. Pojďme se podívat, jaké jsou nežádoucí účinky. Např. z příbalového letáku vakcíny Fluarix (pojistenezdravi.cz/fluarix) se dozvíme, že „dalšími nežádoucími účinky může být bolest hlavy, svalů a kloubů, únava či nevolnost, svalový třes, zimnice, horečka, nadměrné pocení. Očkovaný může pozorovat nadměrnou tvorbu modřin nebo tečkovité krvácení sliznic. Potíže mohu být i neurologického charakteru – bolest nebo zánět nervů, křeče, může se vyskytnout i Guillain-Barréův syndrom, což je zánět nervových kořenů, vedoucí k ochrnutí až smrti. K obtížím neurologického původu patří i zánět mozku či míchy.“
Běžné sdělovací prostředky hovoří o nežádoucích účincích, které byly zjištěny při klinických studiích (např. otok, zarudnutí, mírná bolestivost). Skutečné hlášené reakce jsou však mnohem závažnější. Americký systém „hlášení nežádoucích účinků očkování“ (vaers.hhs.gov/data/index) uvádí poruchy imunitního a nervového systému, zánět mozku a míchy, Guillain-Barréův syndrom, postižení ledvin, atd. Přední světový imunolog Dr. Hugh Fudenberg zjistil na základě výzkumů, že jedinci, kteří byli nejméně pětkrát očkováni proti chřipce jsou v budoucnu vystaveni desetkrát většímu riziku Alzheimerovy choroby. Zřejmě je to způsobeno kombinací rtuti a hliníku ve vakcíně.

 
Úmrtí způsobená vakcínami
 
Stranou zájmu médií by neměla zůstávat ani úmrtí, pravděpodobně způsobená vakcínami. Např. zjištěná úmrtí v Itálii, „která by mohla souviset s očkováním“ Fluad. Jednalo se o 13 jedinců, kteří zemřeli 48 hodin po očkování. V Itálii byly vakcíny od firmy Novartis okamžitě staženy. (V Česku tato vakcína registrovaná je, ale údajně se od února 2011 do zdravotnických zařízení nedostává.)
Existuje skupina lékařů a vědců po celém světě (např. MUDr. L.Eleková, Mike Adams, Dr. H.M.Shelton, Dr. D.Jockers, přední světový imunolog Dr. Hugh Fudenberg), kteří pochybují o protichřipkových vakcínách. Účinnost prý není taková, aby vyvážila jeho rizika. Dosud nebylo nikdy dostatečně prokázáno, že protichřipkové očkování snižuje celkovou úmrtnost a nemocnost populace. Ani větší výkyvy v proočkovanosti nenaznačují žádné změny v počtu úmrtnosti.
V ČR každý rok zemřou zhruba 2 000 lidí na chřipku a komplikace, které způsobí chronicky nemocným pacientům. Jak vlastně chřipkový virus zabíjí? Běžně se stává, že virus silně oslabí organismus, který se může dostat do kontaktu s nějakou bakteriální infekcí a člověk zemře třeba na zápal plic. Na to, aby se virus příliš nešířil, by bylo zapotřebí mnoho jedinců se silnou imunitou.
 
Jak se nejlépe bránit proti chřipce?
 
Je možné celosvětově zvládat chřipku lépe? Dle vědců by bylo zapotřebí zlepšit „dohled“ nad globálním šířením chřipky a vyvinout vakcínu (bez vedlejších účinků), která by byla účinná proti VŠEM chřipkovým virům. To se zdá být hudbou budoucnosti. Zatím nám zřejmě nezbývá nic jiného, než celoročně posilovat imunitní systém a zvyšovat obranyschopnost organismu jinými prostředky (např. prostřednictvím zdravé stravy, vitamínů a antioxidantů, dostatečným spánkem, duševní hygienou, protichřipkovými antivirotiky, atd.). 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account