Když jsem poprvé slyšela výraz biohacking, netušila jsem, jak zajímavá diskuse mě nakonec čeká. Spousta mých kolegů a kamarádů mi často na otázku „Jdeme na snídani?” odpovídalo „Počkej, dneska vlastně ne, dneska jím až od…“ Jak tohle může proboha někdo vydržet! „Evo, zkus to,“ byla odpověď. Mám zkušenost s 24 hodinovým půstem a představa, že takto vlastně jedu každý, byla úplně mimo! Pravdou je, že jsem vůbec neposlouchala a vlastně to ani nezkusila.

Přerušovaný půst 14 hodin

Přišel osudový den mých „40“, pád a následných několik týdnů obrovské únavy v kombinaci se ztrátou chuti a čichu. Byla jsem absolutně bez potřeby jíst, natož hřešit večer skleničkou, nedej bože dvěma a vytáhnout k tomu chipsy! Najednou mi ráno stačila matcha, ve 12 jsem se doslova přemluvila k prvnímu jídlu a kolem šesté k poslednímu. Najednou jsem pochopila, jak skvěle mi je! Nehledě na to, že vedlejším účinkem bylo zase ploché břicho a pět kilo dole! Ano, držím dodnes, je to zcela přirozené a začínám čtvrtý měsíc.

Jóga 7 minut pro každého

Další výmluva – na každodenní cvičení nemám čas! S novým rokem jsem si stáhla aplikaci Yoga-go, kterou fakt doporučuji. Hele, když do dám já, tak 7 minut prostě zvládnete také!  A to občas přidám i odpoledne další sérii.

Matcha plná antioxidantů

Tohle je moje absolutní závislost. Frčím na tom už několik let. Ani nevím, jak se u nás obsluhuje kávovar, protože kafe jsem neměla opravdu dlouho. Ale matchu s kokosovým mlékem, pořádně vyšlehanou, miluji! Pozor – matcha má velký podíl antioxidantů, aminokyselin a je to jediný čaj, který obsahuje 30 % vlákniny. A když držíte detoxy či jiné diety, tak matchu vám nikdo nikdy nezakáže 😊

Face joga místo druhé večeře

Opět vytahuji aplikaci Yoga-Go a několik lekcí obličejové jógy, kterou mimojiné dost pobavíte své děti. Pustíte pohádku a místo zobání oříšků se zaměstnáte jinak. Funguje to, zkuste týden-dva a hned uvidíte výsledky. Pokud máte doma sérii galvanických žehliček od Nuskinu jako já od své sestry a mamky, tak doporučuji kombinovat. I v tom největším stresovém období to na pleti nikdo nepozná!

Můj lom po celý rok

Nebudu psát otužování. Pro mě to je prostě magie. Tohle místo tak moc miluji! Strávila jsem tam dětství a od malička z těch kamenů skákala. Čím dál více cítím tu jejich magickou sílu, která mě tolik dobíjí. A tak, bez ohledu na počasí, tam prostě občas jen tak skočím. Ať už v zimě na minutu nebo na celý den v parném létě. Hlavně se vykašlat na to, jak člověk vypadá, skočit po hlavně a jenom vnímat tu energii.

Vitamíny a kolagen

Průběžně jedu vitamíny dle sezóny. Co je a co není doma. Aktuálně to bylo céčko a večer pravidelně používám kolagen (nyní testuji od mé sestry Moniky kolagen od TRIM), který prý urychluje v noci metabolismus a hlavně pro kosti, pleť a celkově tělo je, s ohledem na můj věk, čím dál více potřeba 😊

Proč? Protože prevence… Protože jednou může být vše úplně jinak…

Tak toto jsou mé biohackingové, tedy pro tělo i duši prospěšné, rituály. Trvalo mi, než se tohle všechno stalo rutinou. Roky jsem o tom četla a měsíce kecala. Člověk asi musí ke všemu dospět prostě sám.

Letošní první duben, byl pátek večer, jsme si povídali se synem a pomalu usínali, až najednou zabral a bylo hrobové ticho. Já se otočila s tím, že také budu pokračovat a najednou jsem ucítila v prsu něco, co tam nikdy nebylo. Nahmatala jsem si poměrně velkou bulku. Krve by se ve mně v tu chvíli nikdo nedořezal…Svým způsobem vlastně nové poznání, jak člověk začne přemýšlet, co všechno mu během piko sekund proběhne hlavou. Vstala jsem, zachovala klid (i když uznávám, že to tentokrát nebylo úplně ono) a nezbylo než doufat, že tohle bude jenom krátkodobá lekce s vedlejším účinkem. Druhý den nastala otázka, komu volat, kdo poradí, potěší. Celý tento můj další příběh dokreslila doktorka v Mamacentru (na Budějovické, fakt doporučuji!), která se z prvních snímků evidentně také vylekala a její obrovské „ufffff“, bylo tak upřímné! Cysta… že prý občas ze stresu, někdy z hormonálních výkyvů. Nevylučuji ani jedno. A už vůbec nevylučuji, že občas můj zajetý program výše poruším, protože rozhodně nehodlám mít další důvod se stresovat. A to je tedy asi poslední tip mého biohackingu… Prostě na pohodu!

Mimochodem, zajímavé čtení o biohackingu z pohledu ženské menstruace od Eriky v jejím článku: Biohacking pro ženy: Má někdo čas řídit si život podle ženského cyklu? Šest triků, jak začít i s plným diářem

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Mně v poslední době přijde, že je to hodně nadužívané a ztratila se z toho ta původní myšlenka. Jasně, biohacking jako takový je super. Ale když mi kolegyně doporučovala tyrkysový náramek od https://www.tiniana.cz/naramek-z-tyrkysu/ abych si srovnala čakry? To mi přijde fakt přitažené za vlasy. Nic proti tomu náramku jako takovému. Vlastně se mi docela líbí a přemýšlím, že si ho koupím. Ale rozhodně ne kvůli čakrám. 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account