Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek, anglicky Black Thursday) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách. Většinou je ale ve Spojených státech nazýván Černé úterý, anglicky Black Tuesday, protože největší propad nastal v úterý 29. října 1929. Následky krachu zasáhly postupně celý demokratický svět. Již následující den, tzv. Černý pátek, následky krachu dospěly také do Evropy, na jejíchž burzách došlo ke shodnému efektu.
A současné době, ať otevřete kterýkoliv leták, kouká na vás nápis obrovským písmem psaný Black Friday.  Dalo by se říci, že Černý pátek zahajuje předvánoční nákupy.
Na pátek 24. listopadu připadá takzvaný Black Friday, původně americký svátek, který odstartuje vánoční nákupní horečku. Pozadu nezůstávají ani čeští obchodníci – spíš naopak. Zboží za akční ceny nabídli zákazníkům už o týden dřív a slibují slevy až 80 procent. Jak nenaletět?
Stejně jako u jiných slev i v případě Black Friday je samozřejmě na místě obezřetnost. Radí to Jiří Fröhlich, mluvčí České obchodní inspekce. „ČOI monitoruje slevy a akční ceny po celý rok. A sleva často skutečnou slevou vůbec být nemusí. Opakovaně proto zdůrazňujeme: pokud chcete opravdu ušetřit, zjišťujte, kolik dané zboží bez slevy ve skutečnosti stojí,” radí. „Nenechte se zmást magickými slovíčky jako ‚sleva’, někdy může jít o trik.” 
 

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 9 měsíců ago

    Já se slevám na Black Friday vyhýbám jak čert kříži 😀 . Davové šílenství není nic pro mě, takže já nakupuju před a pak dlouho po Black Friday 😀 . To pak jsou ale Vánoce a vánoční slevy, takže to taky nekupuju, takže až pak na jaře, až se to všechno uklidní 😀 . Slevy z https://slevovykupon.net/ se dají využít celý rok, jen musí být člověk chytrý 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account