Na tu se těším celý rok. Až uzrají dýně do té jejich oranžové krásy. Ne každý farmář umí (nebo chce) vystihnout tu pravou trhací dobu. Často třeba máslové jsou v obchodech ještě zelené a potřebují nějaký čas dozrát třeba za oknem.
Já tentokrát koupila dvě fešandy hokaido, jedna padla na polévku a z druhé bud péct nějakou dobrotu (o recept se jistě brzy podělím). Moje oblíbená chuť dýňové polévky je po dýni a tymiánu, je hustá, skoro jako kaše, ale zato bez mouky.

Takže tady je postup:

Na oleji osmažím cibulku, jakmile zesklovatí, přidám na kousky nakrájenou hokaido a chvilku společně osmažím. Zaliji vodou, nebo kuřecím vývarem jen tak, aby byla dýně ponořená. Když je dýně měkká, přidám tymián, sůl, pepř a rozmixuji to tyčovým mixérem. Výjimečně zjemním smetanou. Dál už nevařím, ona má tendenci bublat a prskat všude kde se dá.
Suprové je doplnit osmaženými dýňovými semínky a nebo vyzkoušejte cizrnové krutonky, kdy uvařenou nebo plechovkovou cizrnu dáte do mísy, mírně pokapete olejem a zasypete trochou koření (vhodná je mletá paprika, klidně i pálivá, nebo kari, tandoori masala, grilovací koření, zkrátka cokoli, co dodá chuť a barvu). Cizrnu důkladně promícháme, aby byla všechna obalená  a vsypeme na plech s pečícím papírem. Dáme do trouby asi na 180°C přibližně 10-15 min. K cizrně lze přidat i dýňová a nebo slunečnicová semínka, v polévce krásně křupou.
 
A jaký je váš oblíbený recept na dýňovou polévku?
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account