Ne, nejsem švadlenka, i když v mládí jsem hodně šila, a nejen na sebe.
Krejčovský metr se mi stal kamarádem v dobách, kdy jsem řešila své eskapády s hubnutím a je kamarádem stále. Využívám ho více než osobní váhu. Mám ty kamarády vlastně dva – krejčovský metr a deníček, který si vedu od roku 2008.
Začalo to tak nevinně v den, kdy jsem do deníčku napsala první zápis – můj písemný závazek, kolik že zhubnu do nějakého termínu – a napsala jsem si svůj stav ke dni tohoto závazku.
Ten stav nebyly jenom kilogramy, kolik vážím. Napsala jsem si tam své objemy. Důvod, proč jsem to takto udělala, mi dnes již není znám. V zápise vedle 91 kg, je evidován objem prsou, pasu, boků. A pak jsem udělala v jiných termínech další zápisy a objevily se tam i další objemy – a to objem pod prsy, stehna i paže. Zápisy dál přibývaly vždy tak v rozmezí půl roku až jeden rok. Není jich mnoho, ale i přesto to vydá za malou kroniku, která představuje mé hubnutí v celém jeho rozsahu více než desetiletí.

Je hezké vidět, jak se mi podařilo za 3 měsíce zhubnout 10 i více kilogramů, ale ejhle za dalších 9 měsíců šla váha i objemy nahoru.

Je zde vidět, kdy jsme hubla tzv. správně, jen z tuku.  Je vidět, jak štíhlela postava v centimetrech, ale kila ubývala méně. Došlo evidentně k nárůstu svalové hmoty a já v tom období určitě dosti cvičila.
Mám svůj deníček, svou malou kroniku a krejčovský metr ráda. Stále se se mnou stěhují a mám je ve svém nočním stolku mezi velmi osobními věcmi. Deníček mi sděluje, jak se můj život vyvíjel. Podle jednotlivých datumů a stavu mého těla, zda jsem byla v hubnoucím nebo narůstajícím módu, poznávám a připomínám si, co se v mém životě dělo a měnilo. Jaké události se v něm odehrávaly.
Dnes již zapisuji jen z nostalgie, ale dělám to pravidelně 2x ročně. Kila jdou stále dolů a míry čili objemy také. Tak nějak je to součástí mé změny, kterou jsem před lety nastoupila. Říkám tomu „cesta malých kroků“.

Cesta malých kroků vede vpřed, a ne po kruhu. Je to přesně to, co se snažím v rámci mentoringu, konzultací, poradenství a přednášek ukázat a pomoci druhým docílit.

Pokládám ráda takovou malou otázku – „Když zhubnete za rok 3 kg, a to každý rok po dobu 10. let, aniž byste přibrala – je to fajn nebo je to málo?“
Z mého výpočtu je to 30 kg. Když si naskládáte 30 kg sádlových kostek do pyramidy, jak asi bude veliká? Určitě si do této rovnice můžete dát 4 či 5 kg za rok a dobu zkrátíte na 5 let. Je to velká změna.

Jde vždy o to nejen zhubnout, ale také nepřibrat to zpět a udržet si pozitivní změny, které jste do svého života vpustily i nadále.

I v mém deníčku je vidět, že zhubnout hodně a rychle se prostě dá. Baví nás to. Vidíme rychlé změny, máme chuť to dokázat a máme na to v tu chvíli i energii a motivaci. Bohužel, mnohdy ty rychlé cesty nejsou až tak úplně cesty vedoucí k posílení našeho zdraví. Co už. Ale dosáhly jsme svého cíle.  Zhubly jsme, kolik jsme chtěly a máme radost. Opět začneme žít náš obvyklý starý život. A jak se říká „do roka a do dne“ jsme zpět na startu a začínáme znovu.
Přesně toto je mementem mého deníčku. Dnes je to u mne jiné. „Cesta malých kroků“ aneb etapové hubnutí, které dělám stále, mne vede ke kráse, ke štěstí a ke zdraví. A k tomu zdraví hlavně. Kila již nejsou problém, ale své zápisy si dělám stále. Bude to zajímavé svědectví o dalších deseti letech mého života.
S krejčovským metrem i deníčkem si již vlastně hraji velmi dlouho a věřím, že ještě velmi dlouho budu. Začínám si tu zapisovat své motivační dárky, na které se těším, že si je daruji. Jenže nyní už cíl nejsou kilogramy a objemy, ale spíš výzvy, co bych chtěla vyšlápnout, kam dojít, co nového z pohybových aktivit vyzkoušet. Pro letošní rok je to paddleboard. Už se na to těším, hlavně na tu zábavu kolem a až se na tom prkně na vodě udržím ?.
Jestli se pohybujete na houpačce přiberu – zhubnu, zkuste se skamarádit s krejčovským metrem a svým malým deníčkem. Vracejte se k němu pravidelně po nějakém období. Samy časem uvidíte, jak se vaše tělo chová k tomu, jak s ním zacházíte, jak jste nasměrovaná na hubnutí nebo nehubnutí, jak zasahují vaše emoce a životní situace, kterými procházíte, do vaší představy o vás a o kilech, které vás baví a líbí se vám.

A hlavně si tam napište, čím se odměníte vy, nebo co chcete nového objevit a do svého života vpustit.

Chcete-li se o své závazky nebo příběhy podělit, napište mi, ráda je s vámi budu sdílet. Vím, že jste inspirativní ženy.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account