Všude z billboardů a obálek časopisů na nás koukají mladí a krásní lidé. Jak se vyrovnat s tím, že běh času je nezvratný a ubírá nám postupně na “atraktivitě”?

Samozřejmě spoustu věcí máme ve svých rukou. Náš životní styl se s léty do našeho vzhledu propisuje stále neúprosněji. Probdělé noci nám malují kruhy pod očima, starosti nám přidávají vrásky na čele, sladké hřešení nám nafukuje bříško…

Mladý člověk může jíst “jako prase” a klidně moc nesportovat, i přesto to na jeho vzhledu nemusí být moc poznat. Ovšem hříchy se sčítají a sčítají, spalování se zpomaluje a s věkem se situace může změnit. Proto už v mladém věku se vyplatí mít zdravé návyky. Vždyť co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš 😉

Přesto i s dobrou životosprávou je přirozené, že náš vzhled se časem změní. Existují samozřejmě plastické operace a různé kosmetické procedury, které ovšem nemusí vždy vypadat moc přirozeně a taky se kolikrát prodraží. Jak tedy přijmout změny fyzického těla?

Upřímně? Na příjemné věci se dobře zvyká. Krásné ženy můžou být z mládí zvyklé na určitá “privilegia”. Muži o ně měli zájem neustále, otázkou ale je, jak moc byl vždy upřímný a hluboký. I v práci se díky kráse dají získat různé výhody – otázka, jestli je to vždy úplně “fair play”. Ovšem stavět vztahy a kariéru vyloženě na kráse a fyzických přednostech se nemusí úplně vyplatit v dlouhodobém horizontu. Pokud nenabízí žena moc dalších kvalit než fyzický vzhled, až přijdou mladší a hezčí, můžou mžikem oka o svou pozici přijít. Proto si například chytré modelky dodělávají vzdělání, i když mají pěkné výdělky díky své kráse. Zatím. Moudrý člověk myslí i na budoucnost.

Podobně to funguje ve vztazích s muži. Krásné ženy nemají většinou o zájem opačného pohlaví nouzi. Ovšem pokud muže zajímá pouze vnější slupka ženy, pravděpodobně se dříve nebo později začne opět dívat po “čerstvějším masíčku”. I když na začátku mohl být zamilovaný až po uši. Sebekrásnější tvářička se časem prostě okouká.Proto je fajn být s mužem i přátelé, spřízněné duše, mít podobné sny a cíle, aby nás spojovalo víc než fyzické zalíbení, které je pouze dočasné.

Na závěr si dovolím pěkný citát: “Tělesná krása je jako host na návštěvě. Ale krása duše je jako přítel, který vás nikdy neopustí.”

Klidně se podělte o Vaše myšlenky o kráse v komentářích 😉

Tagy:
2 Komentářů
  1. Krása není ve tváři, krása je světlo v srdci.

  2. Author
    ŠárkaMariana 2 roky ago

    Ještě doplním autora fotky: Tim Flach.
    Jinak zajímavé je, že shodou náhod a okolností začala Linda Bartošová točit podcasty o Kráse 😀 První díl série je k poslechu na rádiu Wave od 1. listopadu. V ten samý den vyšel na webu zena.aktualne.cz článek o Pretty privilege (privilegiu krásy). Jak je vidět, toto téma poněkud společností rezonuje 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account