Kůže v běhu

     Běhání je pro mě skvělým životabudičem. Krásně si vyčistím hlavu a posílím své tělo. Někdy to teda bolí, ale tak nějak příjemně. Vlastně když tak rekapituluji svou běžeckou „dráhu“ uvědomuji si, že jsem svůj život díky běhání pozitivně změnila.  Nastavila jsem si zdravější stravovací návyky a téměř odbourala popíjení alkoholu. Ono to vlastně ani jinak nešlo. Buď běhání, nebo obžerství a chlast. Protože život je jen o rozhodnutí, volila jsem sport.
    Přínosy: Mám štíhlejší a pevnější tělo, čistou, pozitivní mysl, lepší zdravotní stav. Ani mě se tedy nevyhnulo onemocnění Covidem 19, přesto, že jsem dbala na dodržování hygieny, nosila roušku, dokonce jsem si preventivně několikrát denně stříkala do krku Dubovky. Možná díky tomu jsem  ale měla jen lehký průběh, bez teplot a bez kašle. Po dvou týdnech a karanténě jsem už zase běhala a je mi fajn.
     Vždy když vyběhnu, napadají mě různá témata na která „jedu“. Zjistila jsem, že i negativní emoce lze využít. A to, jako formu „pohonu“ pro svůj sportovní vývoj. V praxi to znamená, že když mě někdo na….re, nebo se stále nemohu vyrovnat s nějakým zážitkem, třeba z dětství, běžím si pak tak krásně, že se až divím, jak to uteklo 😀  No a vůbec nejlepší na tomto zjištění je, že jsem si na to přišla sama. Vůbec jsem zjistila, že některé zkušenosti jsou prostě nepřenosné. Ono to má jinou váhu, když si na to člověk přijde sám:D
      Nápad: A jsem u toho, podělím se s vámi o“ nouzový „nápad, který umožní běhat  v zimě a dešti s normální běžeckou obuví. Tedy bez nepromokavých a voděodolných úprav. Odzkoušela jsem si, že pokud máte k dispozici igelitové pytlíky, nic není ztraceno. Stačí mít dvoje ponožky, mezi ně „obléci“ pytlíky a vyrazit. Musím říct, že mě příjemně překvapila i tepelná izolace, kterou jsem tímto experimentem získala. Doporučuji však na trasy kratší, tedy do cca 10km. Jak se noha potí a nemá odvětrání, zůstává pot na noze a první vrstvě ponožky což způsobí „varhánky“. Vhodné je tedy po aktivitě se hned vyzout a převléci si suché ponožky a strečink po běhu pak dokončit v suchém. Omlouvám se odborníkům na běžeckou obuv, ale i takto to opravdu lze:D. Samozřejmě goretexové běžecké boty jsou v zimním období nejideálnějí.  Ježíšek si toho také všiml a k Vánocům jsem taky jedny dostala. Příjemně mne překvapili, ale na své pytlíky prostě nezapomenu!
     Tak holky a kluci, sportu zdar!
V.
 
    
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account