141

Nejstarší z dnešních „slavných“ narozeninových oslavenkyň je má oblíbená herečka Jana Paulová. Narodila se 19. února 1955 v hlavním městě. V roce 1976 vystudovala herectví na DAMU. V 80. letech hrála a zpívala, zde ji proslavila role Královny ve hře v S Pydlou zádech. K vidění byla také v Hudebním divadle v Karlíně, kde vystupovala hlavně v muzikálech. Z mnoha uveďme Někdo to rád horké, Cikáni jdou do nebe, Pohádka máje aj.
Též vystupovala v Městských divadlech pražských, kde hrála v inscenacích Smutek sluší Elektře či Bílé manželství.

Jana je k vidění ve filmech, pohádkách, seriálech a inscenacích. Z filmových rolí to jsou např. snímky: ANDĚL SVÁDÍ ĎÁBLA, BUBU A FILIP, FANDA, HAVÁRIE, HÁDANICE, PÁNSKÁ JÍZDA, JAK VYLOUPIT BANKU, WATERLOO PO ČESKU, ÚLET, SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ a v neposlední řadě nesmíme také zapomenout na trilogii KAMEŇÁK od režiséra Zdeňka Trošky, kde Jana společně s Václavem Vydrou ztvárnili jedny z hlavních rolí.

Je vdaná, jejím manželem je hudebník Milan Svoboda, se kterým má dvě dcery. Mezi její koníčky patří hlavně cestování a čtení knih.

Druhou z dnešních oslavenkyň, která se narodila 19. února 1962, je Hana Mandlíková. Bývalá československá a od roku 1988 také australská profesionální tenistka. Patřila mezi nejlepší hráčky světa, nejlépe postavená na žebříčku WTA byla na 3. místě (dvouhra).

Profesionální tenis hrála v období 1978-1990. Ve dvouhře vyhrála 26 turnajů. V roce 1978 se stala historicky vůbec první juniorskou mistryní světa v tenise. Trénovala Janu Novotnou, kterou dovedla k vítězstvím na Turnaji mistryň 1997 a ve Wimbledonu 1998. V roce 1994 byla uvedena do Tenisové síně slávy. Mandlíková je matkou letos již dvacetiletých dvojčat Elizabethy Hany a Marka Viléma.

Nejmladší z dnešních oslavenkyň je pak česká topmodelka, ředitelka a patronka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel, moderátorka a příležitostná herečka Simona Krainová. Ta se narodila v Havířově 19. února 1973. Po Sametové revoluci v roce 1989 se úspěšně zúčastnila castingu, který pořádala agentura Madison models a odcestovala do Paříže jako začínající modelka.

Její tvář proslavily tituly takových, prestižních časopisů, jako je americký a francouzský Elle, Marie Claire, L’Oficiel, Madame Figaro, Biba, Cosmopolitan nebo Maxim. Stala se tváří kampaně na parfém Dune od Christiana Diora a tváří kosmetických značek Biotherm a L’Oreal.

Předváděla pro módní návrháře jako je Yves Saint Laurent,Thierry Mugler, MAX MARA, Claude Montana,Castelbalzac.Na českém trhu se stala můzou takových návrhářů jako je Blanka Matragi, Osmany Laffita nebo Beáta Rajská. Své nadání uplatnila i jako moderátorka a herečka. Na podzim roku 2010 se provdala za podnikatele Karla Vágnera ml., syna hudebníka Karla Vágnera), se kterým má syny Maxe a Bruna.

Krásné narozeniny a hodně zdraví, štěstí, lásky a úspěchů do dalších let!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account