Voda

Tvoří 70% naší planety i našeho těla. Zatímco bez jídla vydržíme 60 dní, bez spánku 8 dní, bez vody jen cca 5 dní. Při vyváženém životním stylu, bychom ročně měli vypít v průměru 1.000 litrů vody (0,03l na 1kg hmotnosti denně). Dřív než začneme zdravě jíst, měli bychom zdravě pít. Opravdu čistá voda už existuje snad jen v nitru miliony let starých ledovců. Jsme odkázáni na čističky odpadních vod. Ty běžné však neumí odbourat zbytky léků a hormonální antikoncepce. Navíc kohoutková voda může obsahovat cokoliv, co do ní pronikne na cestě vodovodním potrubím. Ta balená zase zvýšené množství cizorodých látek, nadlimitní obsah dusitanů, ale i látky jako arsen, olovo či nikl. Z logiky věci vyplývá, že voda by měla být očištěna těsně před konzumací.

Domácí vodní filtry

Na trhu jistě najdeme širokou nabídku domácích systému filtraci kohoutkové vody. Jde o dlouhodobou investici do našeho zdraví, takže je dobré dát si pozor na několik důležitých věcí. Pokud Vám jde jen o zlepšení chuti a vůně vody, existuje řada systémů na úpravu vody, která se s tímto úkolem uspokojivě vypořádá. Systémů, které dokáží snížit obsah organických znečišťujících látek, chemických látek a pesticidů však existuje mnohem méně. A jen několik málo přístrojů dokáže účinně zničit bakterie a viry přenášené vodou a způsobující nemoci.

Při hodnocení tvrzení konkurenčních výrobců byste si měli položit následující otázky

  Jaká konkrétní tvrzení výrobci uvádějí?
  Jsou tato tvrzení podložena výsledky testů?
  Ověřil výsledky testování nějaký nezávislý subjekt?
  Pokud mají certifikát NSF, podle jakých standardů certifikace proběhla a jakých konkrétních znečišťujících látek se týká? Podívejte se také na ověření průtoku a kapacity.
  Výsledky testování provedeného na konci doby životnosti filtru zaručují, že zařízení dosahuje alespoň testem zjištěné účinnosti po celou svou dobu životnosti. Pokud se výsledky testování vztahují k začátku životnosti filtru, nemůžete vědět, do jaké míry se účinnost v průběhu životnosti filtru zhorší.

Proč eSpring
eSpring je první značkou, která získala certifikát NSF/ANSI 401. Tato nová forma stanovuje, že filtrační zařízení na úpravu pitné vody mají odstranit z vody dalších 15 potenciálních kontaminantů, jejichž přítomnost ve vodě byla zjištěna teprve před nedávnem.

  Uhlík obsažený ve filtru váže organické, tj. uhlíkové sloučeniny. Minerální látky a další anorganické sloučeniny nejsou založeny na bázi uhlíku. Proto se s uhlíkem obvykle nevážou a minerální látky zůstanou rozpuštěné ve vodě a přes filtr projdou.
  Pokud jsou ve zdroji vody, kterou používáme, přítomné bakterie, mohou se v uhlíkovém filtru přes noc nebo v době, kdy jej nepoužíváme, množit. To platí pro všechny uhlíkové filtry na trhu – včetně filtrů ošetřených stříbrem. Součástí eSpring Zařízení na úpravu pitné vody je také ultrafialová lampa, která na výstupu z filtru vodu ošetřuje a ničí v ní obsažené choroboplodné bakterie, viry a cysty.
  eSpring Zařízení na úpravu pitné vody je určeno k úpravě pitné vody z veřejných vodovodů nebo domácích studen, jejichž voda je považována za pitnou. eSpring Zařízení na úpravu pitné vody bylo otestováno na mnohem více znečišťujících látek, než se kterými se setkáme ve vodě z veřejných vodovodů. Pokud se eSpring Zařízení na úpravu pitné vody používá u domácí studně, jednou ročně je třeba vodu otestovat a ujistit se, že je stále pitná.

Zároveň splňuje následující kritéria

  Tvrzení, že zařízení je certifikováno z hlediska redukce kontaminantů, musí být potvrzeno testováním v laboratořích institutu NSF International.
  Zařízení nesmí do vody přidávat žádné škodliviny a musí projít přísným testováním materiálů, které přijdou do styku s vodou.
  Zařízení musí mít bezvadnou konstrukci a být navržené tak, aby splňovalo nároky vodovodního potrubí, například výkyvy tlaku.
  Reklama, literatura a etikety nesmí uvádět žádná nepravdivá nebo zavádějící tvrzení.
  Materiály a výrobní proces musí být konzistentní a procházet každoroční kontrolou.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account