Zlepšení stravy a fitness s bodykey: Moje osobní zkušenost

Nikdy jsem nebyla příliš horlivá sportovkyně. V dětství jsem trochu lyžovala, v pubertě jsem byla na jedné lekci karate a na kolo jsem vyrazila jen, když mě někdo donutil. Co mě vždy bavilo byly procházky po horách, ale to na můj metabolismus nestačilo. Už na základce, když jsme se poprvé bavili v občance o našich stravovacích návycích, mi byla předpovězena “taková lehčí obezitka”.

I přesto, že jízda na kole v Beskydech nepatří mezi mé nejoblíbenější činnosti (raději ta převýšení opravdu vyšlápnu pěšky), jednou dobou jsem jezdila dost intenzivně (někdo mě donutil). Pak jsem z osobních důvodů ze dne na den přestala a na mé hmotnosti se to projevilo téměř okamžitě. Přidejme si k tomu pozdější přesun do Prahy, kde jsem se k pohybu nedonutila už vůbec, a během deseti let jsem přibrala téměř 20 kg.

Jsem holt jedinec od přírody líný a potřebuji pořádnou motivaci. Nebo několik menších, které dohromady vytvoří jednu velkou.

První věc, která mi začala opravdu vadit, byl fakt, že si na sebe nemůžu kupovat oblečení, které se mi líbí, ale vždy se musím spokojit jen s tím, co seženu ve své velikosti. A na rovinu, konfekce ve velikosti 46 není nic moc.

Další motivace byla zdravotní. Sice se u mě žádné zdravotní problémy zatím neprojevily, ale překročila jsem třicítku a to tak nějak člověk najednou procitne. Uvědomí si, že tady není navždy, a že když se o sebe nebude starat, může si ten čas ještě dost významně zkrátit.

Ale co s tím? Sacharidová dieta na mě nezabírala a na cokoliv drastického jsem stejně neměla dost pevnou vůli.

Naštěstí jsem v roce 2014 začala podnikat na platformě Amway, a díky tomu jsem byla u toho, když v únoru 2015 přišel na náš trh revoluční program na úpravu hmotnosti bodykey by NUTRILITE. Pro mě má tento program hned několik výhod, ale tou nejzásadnější je, že nemusím mít tak pevnou vůli. Mám totiž k dispozici 24 hodin denně svého výživového poradce i trenéra. A ti mě hlídají.

Takže jak to vlastně funguje?

Vše, co potřebujeme vědět o svém metabolismu je ukryto v našich genech. Neexistuje žádná univerzální rada na shazování kil, nebo udržení optimálního zdraví. Diety, které máte držet dva měsíce a pak se můžete vrátit k běžné stravě, také nefungují. Vaše tělo přesně ví co chce, a když mu budete dobře naslouchat, řekne vám to. Pro ty, kteří nemají tu trpělivost naslouchat, nebo své tělo prostě poslouchat neumí, je tu bodykey.

Systém bodykey je založen na genetických testech, které zjistí jak vaše tělo reaguje na živiny a pohyb. Výsledky testů mi řekly, že pokud chci zhubnout, měla bych se vyhnout většímu množství nasycených tuků. Takže odpověď na otázku proč na mě nezabrala sacharidová dieta byla na světě. Během 4 měsíců jsem zhubla 10 kg a od té doby si svou váhu udržuji. Také jsem výrazně a trvale upravila svůj jídelníček. Zjistila jsem, že mi opravdu chutná zelenina. Ale opravdu. Také, že na chipsy si nevzpomenu, jak je rok dlouhý, že nejlepší nápoj je voda a na snídani mě nejvíce zasytí ovesná kaše. Svůj kdysi oblíbený oběd – holandský řízek z Pikant grilu na Palmovce – jsem neměla už víc jak rok, a nijak zvlášť se mi po něm nestýská. Mám mnohem lepší zažívání, zlepšila se mi pleť a celkově se cítím mnohem lépe.

bodykey mi nabízí tisíce receptů, které jsou postavené přímo na míru mým výživovým potřebám. Z počátku je to časově trochu náročnější. Je dobré si porce odměřovat a naučit se s potravinami pracovat. Po dvou měsících už ale recepty téměř nepotřebujete, protože se naučíte vařit svá oblíbená jídla tak, jak to vašemu tělu vyhovuje. Jen je dobré si svou stravu každý den zaznamenat, aby vám váš bodykey trenér mohl poradit, pokud by někde po cestě nastal problém.

Věc, která mi přijde naprosto geniální, je soustavná 30denní nutriční analýza. Je to nástroj, který posoudí můj měsíční příjem živin a řekne mi, kterých živin mám nedostatek, popřípadě mi doporučí vhodné potravinové doplňky.

Také jsem objevila zálibu v běhání – je to pro mě naprosto přirozený pohyb, díky kterému si skvěle vyčistím hlavu. S pohybem jsem začala pozvolna. První dva měsíce jsem jen chodila na procházky, protože jsem se bála, abych si nezničila kolena. Po prvních shozených pěti kilech jsem v květnu najela na šestitýdenní “5k” program z mé oblíbené aplikace RunKeeper, který mě bez větších problémů naučil běhat 5 km. Dnes běhám 2-3x týdně 2,5 km.

Kromě běhu mě bodykey vede i k celkovému posilování těla, a proto 1-2x týdně cvičím se svým virtuálním trenérem cviky na zpevnění postavy.

Ještě zdaleka nejsem na své vysněné váze, takže najíždím na druhé kolo hubnutí. Asi bych napsala, ať mi držíte palce, ale s bodykey to není třeba. Úspěch je zaručený.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account