Způsobů, jak zvýšit míru toho, že ve skříni budete mít oblečení, které budete opravdu nosit, je mnoho a nemůžu je dnes obsáhnout všechny. Ale jedno místo, resp. spíše způsob nákupu vám dnes představit chci.  Je pro mě relativně nový a tak, jak vám ho dnes popíšu, ho praktikuji  teprve od nedávna. Musím přiznat, nezmenšil se tím poměr utracené částky (tu už mám prostě konstantně danou), ale to, že věci, které si nakoupím, pak opravdu nosím.

Ale zpět k podstatě problému. Pokud nakupujeme oblečení, může se nám stát (a taky že stává), že vybíráme pod nátlakem hladu, času, emoce, nálady (špatný den si mnohé z nás „vykupují“ novými botami), z čehož vznikají nákupy těch kousků, které pak už nikdy nenosíme.
V kabince při zkoušení oblečení můžeme mít z vybraného kousku skvělý pocit, ale pak nám mnohokrát až doma dojde, že v tom světle v obchodě měl trošku jinou barvu, nemáme jej k čemu nosit, po 15 minutách nošení nás škrtí v pase, kouše, vlastně se v něm necítíme apod. Prostě a jednoduše – v kabince nejsme schopny posoudit všechny náležitosti.

Způsob, jak obejít všechny tyhle nesnáze, které jsou zapříčiněné tou „rychlozkoušírnou“ nazvanou kabinka, existuje. Potřebujeme mít možnost si věci „beztrestně“ odnést domů. Což jde v kamenném obchodě s možností vrácení peněz nebo nákupem online.
Ve chvíli, kdy své favority předvyberete, zaplatíte a odnesete si je domů, máte možnost:

  Vyzkoušet, jestli kousek opravdu sedí a nerozšiřuje (světla v kabinkách).
  Zjistit, zda jej máte k čemu nosit a není to jen jednou-nositelný kousek.
  Ověřit, zda jste si nekoupily jen emoci čili jen představu, jak v tom budete vypadat. Doma trošku vychladnete a posoudíte to racionálně. Může se stát, že za dva dny zjistíte, že tak horké, jak jste si myslela, to v tom kousku  nakonec není.
  Vyzkoušet si vybraný kousek s botami, doplňky, které už máte (jistota, že vám ladí sytostí barvy, stylem – v obchodě to nemusíte odhadnout).
  Vyzkoušet si jej se spodním prádlem, které máte doma. Budete mít jistotu, že vám sedí, že si nemusíte kupovat další jinou podprsenku (tzn. nezvyšuje se vám hodnota nákupu).
  Zjistit, jestli nekupujete  kousek podobný tomu, který už doma máte (třeba chcete mít dva, ale třeba taky ne…).
  Chodit v zakoupeném kousku volně po bytě déle než 5 minut v kabince a zjistit, zda vás někde neškrtí, nekouše, nepovytahuje se…
  Zjistit, zda je kousek skutečně váš styl.
  Zjistit, že ho nepotřebujete.

Ten důvod, proč nakupovat oblečení v obchodě, kde jej můžete vracet, nebo online, má tu výhodu, že máte čas, prostor, světlo, srovnání a doplňky, basicy, díky čemuž můžete vše výše uvedené zjistit. A pokud produkt neprojde sítem výše uvedených bodů, máte prostor jej beztrestně vrátit. Nebojte se vracet a využívejte (ale ne, zneužívejte) této garance ke svému prospěchu!
Pokud váš favorit prošel sítem, můžete věřit tomu, že jej budete nosit a rády. Už vás na něm totiž nic nepřekvapí.
Moje osobní tipy, jak si co nejvíce zpohodlnit nákupy s možným vrácením:

  Vybírejte zejména obchody, kde můžete zakoupené zboží skutečně vrátit, ne jen vyměnit (to by vás mohlo tlačit k další neuvážené koupi), nebo alespoň tam, kde vám mohou peníze vrátit na jejich vlastní kartu a ty peníze vám tam můžou „ležet“ do dalšího nákupu.
  Z on-line obchodů vybírejte takové, kde je možný osobní odběr a vrácení zdarma (bibloo, ZOOT…).
  Volte obchody s co nejdelší lhůtou na vrácení (např. ZOOT nabízí 90 dní na vrácení, a to je super!).
  Vybírejte takové obchody, kde si můžete odebrat více kousků a nikdo vám to nebude mít za zlé.
  Poslední typ (původem ekonomické vzdělání se ve mně nezapře): Pokud máte nebo si troufáte na kreditní kartu, využijte ji právě na tyto nákupy, kdy nakoupíte více věcí a víte, že nějakou podstatnou část za 14 dní vracíte zpět. Výhoda je, že vám  nebudou chybět vlastní peníze (kupujete za bankovní peníze z kreditní karty), což byste mohly pocítit obzvláště, pokud si domů budete na vyzkoušení odnášet troje šatičky po 3 tisících. Malá spořící výhoda: z každé transakce vám většinou plynou procenta, i z toho kousku, který pak vrátíte. 🙂
  Malé upozornění: bacha na to, že nekupujete za „vlastní“ peníze, abyste do toho nespadly.  A nechtěly si kupovat stále víc. 🙂

Pouze padnoucí kousky ve vašem šatníku vám přeje
Zuza

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account