Nevím jak vy, ale já osobně moc nemám ráda oslavy konce roku a následně pak předsevzetí do roku nového. Přišlo mi to vždycky takové nucené.
Ale co mi postupem času začalo dávat smysl a z čeho jsem si následně vytvořila zvyk, je věnovat začátek roku k tomu, abych zjistila, co vlastně dál chci. Takový prostor k tomu si vydefinovat, jaké jsou moje další přání a cíle v životě. Kam dál se chci posouvat. Tak nějak celistvěji.
Proto se začátkem roku snažím v sobě objevit svoje tužby, přání, cíle a potřeby. Objevit to co mě činí a má dál činit spokojenou. Ať už je to cokoliv. A to konkrétně ve 4 oblastech života: práce, peníze, zdraví, vztahy (k sobě i ostatním) .V těchto 4 sektorech postupně přemýšlím, co si přeju a co by mě činilo spokojenou v dalším roce. Pojmenovávám, prociťuju. Vracím se k tomu, a za pár dní ty své potřeby a cíle mažu, upřesňuju, opravuju.
Pohledem na předchozí roky jsem si všimla, že některé tužby se mi daří velmi dobře naplňovat, ale také toho, že v některých se docela plácám a vracím se zpátky na začátek. A už delší dobu vnímám, že ta přání a cíle, které se mi nedějí a nezhmotňují mají oproti těm, která se daří, jednu společnou vlastnost: a to, že v mé mysli (natož na papíře) nejsou zrovna moc jasné nebo konkrétní. Že nedokážu vlastně říct, co je to „to ono“ . Nedovedu konkrétní podobu toho svého přání buď najít nebo vydefinovat. No, vlastně jsem tomu ani nevěnovala dostatek pozornosti, nebo jsem si nedokázala položit ty správné otázky. A v reálu mě pak vedly pak nevědomě spíš okolnosti, než moje skutečné potřeby.

Možná tu hledáte inspiraci jen do šatníku, ale vězte, že váš život a váš šatník mají leccos společného. Možná vás šatník už delší dobu netěší, možná do něj kupujete stále do kola oblečení a nikam to nevede, nebo se v tom budování vysněného šatníku vracíte pořád na začátek. A možná je to jen tím, že jste mu nevěnovala tu správnou pozornost. Nebo nevíte, na co se sama sebe ptát, abyste lépe poznala, co v něm skutečně chcete mít. A pokud nevíte, jaký by měl být, tak jak se takovým může stát?
Váš šatní pak pravděpodobně půjde úplně jiným směrem, protože když nevíte co chcete, jste pak náchylnější k tomu, nechat se ovlivnit okolím.
U nastavení našeho života i šatníku platí, to stejné a tedy:

Co si nepojmenujete a ještě lépe, co si následně nenapíšete/nenakreslíte, to se nestane.

Ani ve vašem životě, ani ve vašem šatníku.

Ráda bych vám proto, abyste ty své tužby v šatníku zkonretizovaly a třeba i napsaly, byla nápomocná. Abyste si ohledně svého šatníku dokázaly položit ty správné otázky a ještě lépe si pod ně napsat odpovědi, připravila jsem vám malého průvodce. Průvodce, který opět více prohloubí a pojemnuje vaši představu toho, jaký šatník skutečně chcete. Doporučuji vám si průvodce stáhnout a vytisknout, věnovat mu čas a odpovědi si skutečně napsat. Pokud totiž objetvíte co ve svém šatníku skutečně chcete mít a budete mít v tom jasno, podvědomně za tím půjdete, to mi věřte.

 
Skvělý rok, plný (nejen) šatníkové pohody vám přeje vaše
Zuza

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account