Včera jsem seděla s manželem a s přáteli na venkovní zahrádce restaurace a probírali jsme můj nový zájem o produkty na hubnutí, které zároveň dodávají energii a jsou plné přírodních výtažků z ovoce, zeleniny, bylin. Kluci, kteří přišli z výletu z hor (věk přes 40) mě začali přesvědčovat, že to není dobrý způsob, jak snížit váhu, že je lepší sportovat a změnit způsob stravování a pak vše jde samo. Byli překvapeni, že s nimi souhlasím. 

Ano, je to správná úvaha. 

Lidé, kteří jsou zdraví a mohou se hýbat a nic jim nebrání jíst zdravě mají velkou výhodu v tom, že se můžou udržovat v dobré formě přirozenou cestou. 

Chození na hory, plavání, běh, jízda na kole, jízda na in-line bruslích, chůze, tanec a jakékoli další pohybové aktivity, to vše má velmi dobrý vliv na zdraví a je správnou cestou pro udržení zdraví. Ještě když se k tomu přizpůsobí strava a dodržuje pitný režim, tělo musí chrochtat blahem. Po fyzické námaze přichází i únava a zdravý spánek. Co si více přát.

Avšak, pokud zdravý člověk nechce sportovat, nechce zdravě jíst a chce žít svým způsobem života, tělo začne stávkovat a kila jdou rychle nahoru. Při nabrání větší váhy a neaktivitě přichází nezdravá únava během dne, plno nemocí s tím spojených a žádná energie, žádná chuť něco pro sebe dělat, žádná chuť po změně. Člověk se docela mění,  uzavírá pak do sebe, nekomunikuje s ostatními a je naštvaný, že se proměnil v neforemnou hmotu, která mu není vlastně k ničemu. Pak je těžké nastartovat svoji mysl a učinit změnu a makat na sobě, mít se rád a těšit se z každého dne. Chce to tu změnu chtít a začít. A co když to nejde? Tělo si žádá vydatné jídlo, sladké nápoje, dortíky a ničí nás, že mu nechceme dát to, co celé roky mělo. Bohužel. Říká se – co chceš, to máš.

Dalším z velkých problémů je nemoc, kdy většinu času proležíme a příjem kalorii přesahuje výdej, který je nulový. Pak je dobré vyzkoušet ověřené metody hubnutí, které jsou nenásilné. To je aspoň můj názor. Ne diety, kdy je jojo efekt pak ještě horší. Ale přirozenou metodu, která nevyžaduje po nás fyzickou námahu. Jídlo si přizpůsobíme sami. Vše takové mi dává smysl. 

A do toho jsem šla právě i já. Doba jde kupředu, nové technologie zaznamenaly pokrok a tahle moderní metoda pomalého hubnutí mi vyhovuje. Přizpůsobila jsem tomu i stravování, jelikož nemám takový hlad, zmenšila porce, sladké si dám jen občas – nemám na sladké chuť. Přísun energie mě nastartoval a během dne už nespím, únava je fuč. Jsem aktivní a šťastná a o tom to je. Našla jsem motivaci. Každému musí jeho způsob změny dát to, co potřebuje. Kdybych byla zdravá tak tancuji, cvičím, běhám a chodím s manželem na hory a nepotřebovala bych řešit džus na energii a hubnutí. Ale jelikož jsem ve stavu, v jakém jsem, děkuji za ty dary!

I sportovci a lidé žijící zdravým způsobem života musí časem, v určitém věku do svého těla dodávat minerály, vitamíny, kolagen a další podpůrné látky, protože stáří a věk má vliv na úbytek všeho důležitého v našem těle. 

Takže za mě je důležité, aby zdraví lidé zdravě žili a využívali svůj potenciál pro sportovní aktivitu

Aby nezakrněli u počítačů a mobilů a něco pro sebe dělali. Život nabízí tolik možností vyžití a různých aktivit, že je škoda lenivět a nic nedělat. Podívejte se na ty, co by dali všechno za to, aby takto mohli žít a nemohou!

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků pixaby)

autorský článek – https://www.osvezujicinapoj.cz/doporucuji/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account