Je podzim. Listy venku žloutnou a postupně opadávají, teploměr ukazuje stále nižší hodnoty. Sluníčka, blahodárného zdroje dobré nálady, je stále méně a méně a toho všudypřítomného stresu naopak přibývá.
Ráno vstanete do práce, rychle do sebe hodit něco k jídlu, na líčení, pokud vůbec, zbývá tak půl minuty a už je třeba nachystat dětem snídani, rozvézt je do školek a škol a s úsměvem vyrazit do práce. A tam vše začne nanovo – dodržování termínů, schůzky, neustálý úsměv na tváři. Víte, že nestíháte a ještě do vás vrazí na ulici někdo tak, že jste ráda, že vše s nákupem v ruce vybalancujete…že by důvod ke stresu? Možná. A možná také ne 🙂
Jak všichni dobře víme, stres je reakcí organizmu na vnější okolnosti. Nejčastěji bývají psychického původu. Nestíhání termínů, příliš úkolů najednou, svět osobní roviny v oblasti vztahů prolínající se s rovinou pracovní…jenže, milé dámy, v tom je právě přeci ten fígl, ne?!?
Pokud je totiž stres reakcí organizmu na vnější okolí, je do značné míry v naší moci, jakou reakci si zvolíme 😀
Co tedy dělat proto, abychom nereagovaly “vystresovaně?:
 
1. Padá vám vše na hlavu? Nestihly jste, co jste chtěly a potřebovaly? Ani ostatní ne. A kolektivní vědomí, že v tom nejsme sami, přeci jen posílí, že? 😉
 
2. Pojmenujte své “problémy” – už naše babičky věděly, že nejlepší způsob, jak se problému zbavit, je pojmenovat jej a začít řešit. To neznamená se v něm utápět. Stačí se podívat na věc objektivně a pojmenovat reálné možnosti.
 
3. Donést domu výplatu jako má pět lidí v republice je fajn věc. Ale k harmonickému životu to jistě nevede. Nezapomínejme proto na udržování 
rovnováhy mezi prací, osobním životem, rodinnou a svými koníčky, ať už se jedná o jízdu na koni, mistrovství v šachách, nebo studium jazykového kurzu u sebe doma.
 
4. Vztahy s kolegy z práce jsou důležité, protože v práci strávíme zhruba 1/3 našeho života. Určitě proto stojí za to zamyslet se, jak dobře známe lidi, se kterými se na pracovišti denně potkáváme a zda tušíme, co dělají ve volném čase. A pokud to stále nevíme, je na čase uspořádat pracovní večírek, nebo prostě jen vyrazit na společnou kávu. Vztahy budou fungovat úplně jinak.
 
5. “Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.” Že jste to už někde slyšely? Ale jistě! Není nic známějšího než odkládání nepříjemných záležitostí na někdy “potom”. Jenže – když je vyřešíme nyní, zítra už je můžeme s klidem vypustit z hlavy. A která z vás s raději nepopovídá místo řešemní problémů s francouzským číšníkem ve vaší oblíbené bulanžérii?
 
Takže…k stresu už není důvod. Protože jste to právě vy, milé dámy, kdo vše zvládne a ustojí. A s velkou grácií.
 
Kristýna
www.domluvtese.cz
in**@do********.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account