V důsledku nezdravého životního stylu předčasně stárneme a umíráme. Podle názoru některých odborníků by mělo být lidské tělo schopné dožít se dokonce až 120 – 130 let. K tomu by však bylo zapotřebí, aby vnitřní prostředí organismu mělo mírně zásaditý charakter. 
Naše špatné stravovací návyky, nedostatečný pohyb, stres, zloba a další vlivy vedou k tomu, že se podíl zásaditosti v těle snižuje. Jak známo, překyselení organismu je důvodem většiny nemocí a je tudíž pro člověka velmi nebezpečné. Je třeba udržovat kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze. To je tajemství dlouhověkosti. 
Je v možnostech téměř každého člověka prožít dlouhý život ve zdraví a být vitální. Tento dar si však každý člověk musí věnovat jen on sám. Ano, existuje sice mnoho nejrůznějších nemocí, ale je jen jedna hlavní příčina, a tou je nevhodný způsob života (po stránce fyzické a/či mentální). Je však třeba “prohlédnout”, získat informace, pochopit souvislosti, a nikoli hned sáhnout po prášcích na bolest. 
Jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob je překyselení organismu. Naše zdraví je totiž závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí v našem těle. Překyselení způsobuje většinu nemocí, takže je jen logické, že detoxikace, důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek tvoří základ jakékoliv terapie. Potřebujeme jíst přirozenou stravu, bohatou na zásadité látky. Je důležité začít co nejdříve. Tímto způsobem může i osmdesátiletý člověk během několika málo hodin výrazně zlepšit své zdraví. 
Nejdůležitějším předpokladem každého léčení a zachování dlouhověkosti je odkyselení organismu a doplnění chybějících minerálních látek (remineralizace). 
Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci.
– Hippokrates, 4. st. př.n.l.
 
Zdroj: Kurt Tepperwein, Pryč s kyselostí! 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account