Často dostávám tip na knihy pro osobní rozvoj a tak jsem se rozhodla jednou za čas s vámi sdílet knihy na cestu – které mě ovlivnili. 
První knihou, kterou s Vámi dnes chci sdílet, je Životopis Jogína – je to kniha, která mi změnila úhel pohledu na mnohé v mém životě a já za to s pokorou děkuji.
Životopis jogína. Je to vlastně poprvé, co autentický hinduistický jógin sepsal příběh svého života pro západní čtenáře. Jógánanda v něm vylíčil se živými podrobnostmi řadu let svého duchovního výcviku u mistra podobného Kristovi, Srí Juktéšvara z bengálského Šrírámpuru, a odhalil fascinující a málo známou etapu moderní Indie. Jemné, ale pevné zákony, na jejichž základě konají jógini zázraky a dosahují sebeovládnutí, jsou tu vyloženy s vědeckou jasností.

Najdete tu barvité kapitoly o autorově návštěvě u Mahátmy Gándhího, Sira Džagadíščandry Bosého a Rabíndranátha Th ákura.Část pojednávající o Jógánandových zkušenostech ze Západu zahrnuje kapitolu o jeho velkém příteli Lutheru Burbankovi i zprávu o autorově pouti v roce 1935 do Bavorska k setkání s Terezou Neumannovou, úžasnou stigmatizovanou katoličkou. Po založení střední školy s jógickým výcvikem v Ráňčí v Indii přijel Jógánanda v roce 1920 do Ameriky jako indický delegát na Mezinárodní kongres náboženských liberálů. Hodně přednášel po Spojených státech a v cizině a je zakladatelem Ústavu jógy v kalifornském Encinitas. Jógánanda je absolventem Kalkatské univerzity; píše nejen s nezapomenutelnou upřímností, ale i s břitkým vtipem.

Pustíte-li se (nejen) o víkendu do čtení jakékoliv knihy, přeji příjemně strávený čas 🙂 A pokud se pustíte do této knihy, Životopis jogína, budu ráda, pokud do komentáře dáte vědět, jak se Vám tato autobiografie líbila ????

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account