Jaro je už cítit ve vzduchu, ale zima stále ještě vládne a nám často právě v tomto období sil ubývá. Naše zásoby jsou téměř vyčerpané, o to více je třeba se šetřit, pohyb střídat s odpočinkem, relaxovat a dostatečně spát.
Pokud na vás také doléhá vyčerpání, je to signál, že je třeba věnovat svému tělu i mysli větší péči, dostatečné uvolnění. V období s kratším slunečním svitem se můžeme cítit unavené, bez elánu, mohou nás přepadat i strachy a úzkosti. Ledviny a vodní živel patřící k zimě ovlivňují podle tradiční čínské medicíny emoce. Dokud volně proudí, cítíme se dobře, jakmile se zablokují, je tu problém. Nepodceňujte tedy signály svého těla a rozpohybujte a doplňte energii dříve, než se ohlásí nemoc, která je jen intenzivnějším voláním o pomoc.
Jak doplnit a rozproudit energii?
Dopřejte svému unavenému tělu i mysli dostatečný odpočinek, relaxaci, meditaci a kvalitní spánek. Rozpohybujte své tělo protahovacími cviky, strečinkem, jógou, procházkou v přírodě. Pro zapojení co nejvíce svalů využijte trekingové hole.

Zhluboka dýchejte, rozproudíte tak stagnující energii. Zapojte horní i dolní část plic, břišní svaly a celou bránici. Stačí alespoň pár minut denně.
Doma si připravte horkou lázeň s mořskou solí, zapalte si pár svíček a odpočívejte. Pokožku celého těla prokrvte kartáčem, po dostatečném prohřátí se otužte studenou sprchou. Posílí to váš oběhový systém a imunitu. Dopřejte si očistnou saunu, v bazénu se zahřejte v páře.

Zajděte si na masáž celého těla, uvolněte ztuhlé svaly. Masáž hlavy uvolní i vaši mysl a zlepší soustředění, lymfatická masáž prospěje celkové očistě organismu. Věnujte se meditaci, relaxaci. Uvolní se i vaše mysl a bude se vám lépe spát. Kvalitní spánek je ta nejlepší regenerace.
Kde na to vzít čas?
Jako bych to slyšela: „To bych potřebovala, ale kde na to všechno vzít čas?“ Nehledejte výmluvy, ale cesty! Mnohé z výše uvedeného můžete praktikovat doma, stačí si uvědomit, co mi prospěje a udělat z toho rituál. Stejně, jako je čas na jídlo, je čas i na relaxaci. Pokud si najdete čas zajít ke kadeřnici (protože je to vidět), můžete najít čas i na masáž, saunu, meditaci…

Zdraví máte jen jedno a péče o něj se vyplatí. Čím více jste vytížené, tím spíše potřebujete odpovídající regeneraci, jinak vás to dříve či později dožene. A energii dnes navíc můžete doplnit i v krátkém čase na jednom místě.
Masáž, relaxace, meditace a posílení schopností v jednom
Jak by se vám líbila celotělová masáž shiatsu, relaxace s hudbou, meditace, zlepšení soustředění a vašich schopností najednou? Pohádka? Nikoli. To vše v jednom nabízí například masážní a relaxační křeslo Auravia Relax, které během 15 až 40 minut (podle volby programu) zharmonizuje vaše tělo i mysl a pomůže vám získat opět životní rovnováhu. Stačí se pohodlně usadit, nasadit si brýle, sluchátka a nechat se masírovat a unášet uklidňující hudbou, slovem, zvuky přírody…
„Křeslo si klienta samo naskenuje, zváží a zaměří se na místa, která potřebují ošetřit. Shiatsu masáž je tedy dělaná každému na míru podle jeho individuálních potřeb,“ vysvětluje paní doktorka Drahomíra Vídenská. Křeslo promasíruje celé tělo od plosek nohou přes lýtka, hýždě, záda, ramena i ruce, rozpoznává akupresurní body a některá místa i prohřívá.
                                                           
„V brýlích problikává bílé světýlko, ze sluchátek se line relaxační hudba a slovo a dochází k hluboké uvolňující relaxaci a regeneraci.“ Metoda brainLight převádí náš mozkový rytmus do Alfa hladiny, zlepšuje se naše paměť, kreativnost. „Dochází k vyrovnávání obou mozkových hemisfér,“ dodává Drahomíra Vídenská. Už jedno sezení pomůže odbourat stres, nahradí až dvě hodiny spánku a zlepší naši dlouhodobou paměť. Opakovaná masáž s relaxací pak celkově zvyšuje naši výkonnost, schopnost odolat stresu a uzdravovat se.  

Vybírat je možné z desítek programů zaměřených nejen na uvolnění a relaxaci, ale také na rozvíjení našich schopností, učení se (např. cizím jazykům), soustředění, kreativitu, pomohou při hubnutí, ale i při léčbě závislostí. Ať už vyzkoušíte jakýkoli program, už po pouhých 15 až 40 minutách budete vstávat plná nových sil a optimismu.
Pokud se tedy cítíte unavená, trpíte nedostatkem spánku, nedokážete se soustředit a vaše kreativita se blíží nule, je nejvyšší čas začít své tělo i mysl hýčkat. Zasloužíte si to a posílíte své zdraví. Do jara pak můžete vstoupit s novým elánem, odhodláním a chutí do nových výzev.
 
Věnujete dostatek času odpočinku a relaxaci? Nebo jedete na doraz?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account