Mnoho žen, žen, včetně mě mohlo trpět bolestí nebo se momentálně nacházejí ve fázi nepříjemné menstruace. To, jak umíme zpracovávat emoce a přijmout svoje tělo se odehrává i během dnů, kdy máme pocit, že naše energie i nálada jsou na bodu mrazu. Menstruace je spojena s podstatnou částí naši vnitřní síly, přijetím ženství a sebelásky. 

Jak naše emoce souvisejí s bolestí v podbřišku, hlavy, celého těla? Aniž byste si počítaly dny, kdy se stanete součástí “emoční bouře “, můžete pocítit napětí už několik dní předem. Je to dáno hormonální nerovnováhou v našem těle. 

Když jsem byla dívka, období menstruace jsem nevnímala, ale v pozdějším věku, kdy jsem se začala více pozorovat, hodnotit a řešit situace, které jsem neovlivnila, tak se objevily bolesti a moje nálada byla jako na horské dráze. První na řadě, koho to ovlivnilo byl i můj partner, rodina. Jednou jsem si řekla dost, takhle to prožívat nechci a rozhodla jsem se to řešit přírodní cestou. Už v Austrálii jsem se ponořila do jogy, tak jsem začala intenzivně cvičit “ asany “ na otevření kyčlí, kde si zadržujeme emoce a pomocí cviků, masáže rozproudit lymfatický systém. Uvolní to tělo i mysl.

Důležítým krokem bylo přijetí těla v tomto období, kdy se cítíme oteklé, nehezké. Přijmout podstatu ženství a naučit se s ní pracovat. V den menstruace si dělám čaj z heřmánku, maliníku. Když jdu na louku, sesbírám si kontryhel a řebříček. V neposlední řadě je potřeba myslet i na sebe a své potřeby. Více odpočívat, naslouchat svému srdci a vnímat tyto dny jako dar, kdy jsme ženy a můžeme je využít ve svůj prospěch.

Pokud cítíte nafouklé bříško, zkuste nahřívací lahev nebo si lehněte na záda, pokrčte nohy a schoulejte se do klubíčka. Kdy jindy si můžeme udělat čas pro sebe a knížku? Relaxujte, zasloužíte si to. 🙂

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account