Víte, že spousta lidí trápí nedostatek Magnesia = Hořčíku a ani si toho nejsou vědomi? Přitom hořčík pozitivně ovlivňuje zdraví a považuje se za nejdůležitější prvek, který potřebujeme v každém věku. Znáte Hořčíkový olej? Já si ho vyrábím a používám už asi 2 roky. Samozřejmě se dá i zakoupit ;-).

Hořčík je potřebný na minimálně 300 biochemických reakcí v těle: podporuje srdeční činnost, pomáhá proti bolestem hlavy, na dobrý spánek, proti křečím nohou, proti podrážděnosti, při a proti depresi, na uvolnění, podporuje trávení, aj. stačí si vygooglit na co vše je potřeba :-). Pozor!!! Deficitem hořčíku trpí v dnešní době většina populace.
Naleznete jej také v různých potravinách, ale jednoduché podání je právě přes kůži.
Hořčíkový olej si dělám do lahviček s rozprašovačem. Odborníci nazývají aplikaci hořčíkového oleje transdermální hořčíkovou terapií. Nejedná se přímo o klasický olej, ale spíše o takovou jakousi olejovou emulzi (postřik), kterou aplikujete 1x denně na pokožku, můžete i 3x denně (nejlépe na nohy, tj. na lýtka a stehna). Tuto emulzi můžete následně vetřít do pokožky, ale já někdy ani nevtírám a nechávám tak jak to je. Necháte absorbovat přibližně 30 minut. V závislosti na Vaší volbě se můžete buď později opláchnout či setřít zbytky emulze z pokožky (já už nechávám). Prvních pár aplikací může mít za následek nepříjemné brnění, štípání nebo kousání – možná budet běhat po bytě, abyste se nepoškrábali :-D. V případě aplikace na porušenou kůži může způsobit až pálení, ale tomu se raději vyhněte ;-). Doporučuji tento zázračný Mg olej používat pravidelně alespoň 2-3 měsíce a dodržujte u této terapie i pitní režim 8-). Dále při používání Magnesia je vhodné každodenní sluníčko (aspoň na chvilku), které nyní dost chybí, ale sluníčko nám uvolňuje další důležitý vitamín, a to je vitamín D. Při používání Hořčíku je doporučeno i doplňování vitamínu B (já například doplňuji jednou za čas Mateří kašičku – pozor na alergie včelích produktů a do jídla si přidávám lahůdkové droždí).

 
Pokud máte i vy nějaké zkušenosti, budu ráda za sdílení *heart*.

Krásný den *angel*

Nicol *enzo**heart*

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account