Maliník
V gemmoterapii se používají pupeny maliníku obecného. 
*heart* Velmi dobře působí na ženský hormonální systém. Má účinky, které jsou podobné ženským hormonům, upravuje a reguluje produkci hormonů vaječníků.
*heart* Používá se při silné či bolestivé menstruaci, metrorhagii a nedostatečné činnosti pohlavních žláz během dospívání. Brání vazivovatění vaječníků a křečím v děloze. Doporučuje se u menopauzy nebo předčasného přechodu. Pomáhá snižovat nadměrné ochlupení. V těchto indikacích se doporučuje kombinace s kontryhelem.
*heart* V kombinaci s černým rybízem pomáhá léčit gynekologické cysty. 
*heart* Dále je účinný při alergiích, fibroskleróze a ateroskleróze.
*heart* Používá se i při léčbě nervové soustavy, kde zabraňuje křečím a má uvolňující účinky. Je účinný při psychické labilitě, endokrinopatii a pomáhá léčit mnohé chronické záněty (např. enterokolitidu).
 

 
Gemmoterapie
Moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Gemmoterapie, též nazývaná “medicína pupenů”, je léčba pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny.
Foto: Pixabay

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account