Tak jako každý stroj potřebuje čas od času resetovat, potřebuje i člověk občas takzvaně „vypnout“. Nenechte vaše tělo trápit tím, že nasadíte autopilota. Nějaký čas to určitě bude fungovat, věci se budou dít v rámci setrvačnosti, ale palivo jednou dojde i vám.

Regenerační restart
Pokud máte děti, je to jistě náročná cesta, co si budeme povídat. Sice nás drobečci určitou energií nabíjí, ale zároveň umí i pěkně vysát poslední síly z vašich rezerv. Takže hurá sbalit baťůžky a vesele k babičce, nebo kamarádce alespoň na odpoledne.
Užijte si chvilku samoty, i když jste třeba extrovert. Zharmonizujte si vaše vnitřní pochody a stane se zázrak. Nové síly přijdou jakoby mávnutím kouzelného proutku. Dobrou službu vám udělá aromatická koupel, depilace, peeling, nebo třeba jen nový přeliv na vlasy. Cokoliv, co děláte pro sebe je malý dárek.

Spása našeho života – přátelství
Co bychom byli na světě platní jako kůl v plotě. Každý potřebuje spřízněnou duši, vrbu s velkýma ušima,  kterou neomrzí naše nářky. Přátelé jsou cenný dar, kterého se nezříkejte za žádných okolností. Však to znáte, sdílený problém = poloviční problém.
Nemáte se na koho obrátit? I němé tváře vás „vytáhnout“ ze špatné nálady. Jen si to zkuste dát si na klín kočičí předoucí klubíčko. Nebo se proběhněte se psím kamarádem, jeho nezištná láska vás naplní štěstím až po okraj.


Jídlo jako lék
Samozřejmě nemám na mysli vybílit lednici do poslední kyselé okurky, nebo nakládaných buřtů. Dejte si záležet a vychutnejte si kulinářský zážitek. Správně upravené jídlo nastartuje léčebný proces a uvolní vaše stresem napjaté tělo. Pokud si můžete dovolit ten luxus a zůstat doma, dejte si skleničku výborného vína.

Možná to všechno zní jako klišé, ale pravidelná péče o naši pohodu se promítne do každodenního života. Neodsouvejte vaše přání a touhy na „potom“, třeba se nikdy druhá šance nenaskytne. Právě teď jste tady, tak žijte, jak nejlépe umíte. Radujte se a mějte ráda život i se všemi překážkami. Jsou to jen zkoušky, které nás testují.


Najděte si nejschůdnější relaxaci a ponořte se do ní zhluboka, ať už je to poslech hudby, kurz vaření, sledování filmu, nebo práce na vašich projektech. Vy jste režisér, a tak to má být.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account