V sobotu byl v Liberci k vidění zvláštní úkaz. Ve ski areálu Vesec začaly padat sněhové vločky a na dopoledne areál ovládla mrazivá verze 360tky. Vidět jste mohli desítky běžících lidí, provádějících prapodivné cviky. Někteří z nich byli spoře oděni jen v tričku s krátkým rukávem, jiní obalení ve vrstvách funkčního oblečení, na nohou pouze tenisky. Všichni měli jedno společné, běželi jediný zimní závod letošní sezony 360tku WINTER!

Přes nepřízeň počasí, silný vítr a teploty lehce pod nulou, se na start postavilo přes padesát odvážlivců a 4 štafety. Závodníci se dobrovolně rozhodli vylézt z vyhřátých postelí a překonat sami sebe v mrazivých podmínkách. Startovalo se v 11 hodin a běžce čekala 3 kola po 2 kilometrech. Po prvním kole byli závodníci zahřátí na správnou teplotu, někteří se již ocitli na pokraji svých sil. Oblečení začalo padat dolů, stejně jako teplota.

Nejrychleji trať zdolal Milan Linka, ostřílený závodník, které mu Liberec není rozhodně cizí. Z dámského osazení jako první cílovou rovinkou proběhla Veronika Krásná, z jabloneckých Růžovek, která tak obhájila své vítězství z předchozích let.

Novinkou závodu byly štafety, kde základem byli 3 závodníci. Každý z nich běžel 1 kolo na maximum. Vítěznou štafetu vytvořil tým z Kolína – SRTG Group Kolín ve složení Turek, Kedrš, Novák.

Jakmile závod dokončili poslední běžci z kategorie dospělých, přišli na řadu ti nejmenší. Závod 360tka Winter Kids absolvovalo několik dětských hrdinů, všichni s obrovským nasazením. Stejně jako dospělí, v cíli junioři obdrželi originální medaili ve tvaru vločky.

Kromě klasické medaile závodníci získali jeden dílek do skládačky TRINITAS. Další dílky mohou získat na závodech 360tka CHALLENGE a 360tka TOUR, které se budou konat v letošní sezoně po celé ČR. Nejbližší z nich je jarní 360tka CHALLNEGE, která startuje 14. dubna v Riegrových sadech v Praze a potom 20. května v Chrudimi.