Co nám ukazují potíže s ledvinami?
Od 15.11 do 14.2. přichází do vlády  prvek Voda a začíná období ledvin a močového měchýře.
Z duchovního hlediska souvisí ledviny s našimi partnerskými vztahy.Není náhoda, že toto období je zrovna v zimě. Po rozverném létě, barevném podzimu se energie stahuje dovniř. Venku je dříve tma, zima, pobýváme více spolu doma a tak se nás více vztahy dotýkají, abychom se jimi zabývali.
Stejně jako energie ledvin má ráda teplo, prohřívání a škodí jim chlad, vztahy které trpí chladem, lhostejností, potřebují prohřát, a oteplit.
Kdykoliv totiž přesáhneme hranice mezi námi a okolím (nadřazujeme se, máme strach, žárlíme, způsobujeme druhým bolest nebo jednání druhých vnímáme jako bolest) začíná naše tělo spouštět nápravné mechanismy prostřednictvím poruch ledvin. Máme se zastavit, zvolnit a přemýšlet, kde naše vztahy způsobují disharmonii.


Ledviny mají v organismu několik funkcí. Hlavní funkcí ledvin v organismu je očištění krve od odpadních látek a škodlivin, které se v něm vytvoří. Tyto látky vylučujeme spolu s přebytečnou vodou v podobě moči. Regulují i množství vody v těle, krevní tlak a ovlivňují acidobazickou rovnováhu.
Meridián (akupunkturní dráha) močového měchýře probíhá od vnitřních koutků oka až po malíky na nohou, a tak vidíme, kde všude je možné nasbírat vnější chlad do těla. Takže módní výstřelky krátkých bundiček do pasu a bokovek, asi nebude to pravé ořechové pro naše ledviny.
Ledviny řadíme mezi párové orgány, stejně jako ve vztahu tvoříme pár. Pravá reprezentuje muže, levá ženu a tak lépe dokážeme hledat souvislosti. Každá ledvina je spojena s dalšími orgány.
Pravá ledvina souvisí s játry a žlučníkem – s nespokojeností s druhými lidmi a problémy s komunikací, vztekem a zlobě.
Levá ledvina má souvislost s žaludkem a slinivkou, se vztahem k sobě, sebeláskou a ukazuje, jak umíme radostně žít.
Tvarem připomínají fazole, ne náhodou například fazole adzuki podporují jejich funkci. Spojení s přírodou se nezapře.
Čínská medicína považuje ledviny za jeden z nejdůležitějších orgánů, které nazývá pramenem života. Věří, že si v nich každý člověk na zemi, nosí svou životní sílu a energii, pokud je vyčerpána, trvá dlouhou dobu, než ji znovu doplníme. Takže dlouhodobé ponocování a jiné vyčerpávání našich sil ledviny oslabují. Stejně jako naše neutěšené vztahy.
Močový měchýř je z pohledu tradiční čínské medicíny velmi důležitý úředník – když nepracuje dobře, zbytek systému je stresovaný a otrávený.
Zánět močového měchýře souvisí s prožíváním emocí strachu. Ukazuje na to, jak se umíme zbavovat strachu ve vztazích. Jestli umíme vypouštět myšlenky, které nepotřebujeme a tlak, který na nás život vyvíjí.
Diagnostická zóna ledvin a močového měchýře se nachází pod očima.
Oslabení ledvin můžeme diagnostikovat:

  Otoky na různých místech těla, otoky víček a vaky pod očima – špatná funkce ledvin, odvodnění
  Tmavé kruhy pod očima- nadměrná tvorba a špatné vylučování kyseliny močové
  Prochládání končetin nebo nadměrné pocení, vlhké dlaně
  Pleš nad čelem – přetížení ledvin
  Problémy se sluchem – uši jsou kontrolkou ledvin (jejich tvar ne náhodou připomíná ledviny)
  Bolest kolene zezadu
  Padání vlasů, špatný spánek
  Revmatismus, Dna

U mužů se častěji vyskytuje onemocnění prostaty než močového měchýře. Její zduření způsobuje časté nucení močit, bez schopnosti močit obloukem, ale jen jakoby bez tlaku.
Prostata je zároveň zásobárna zinku pro muže, proto muži, kteří mají problém s prostatou, vykazují velmi malé hladiny zinku. Z duchovního pohledu je prostata symbol mužství a souvisí se vztahem k ženám, k sexualitě.
Ledvinové kameny, písek jsou z duchovního pohledu rány, které uštědřujeme druhým. Zhmotnění našich myšlenek, zloby, našeho tvrdého postoje, neústupnosti, nesmíření, kdy bráníme harmonii odpuštění a sblížení.
Problémy s ledvinami jsou spojené s naším špatným pitným režimem. V dnešní době se naše strava velmi znehodnotila, je plná konzervantů, chemie, éček.  Potřebujeme ledviny proplachovat, abychom dokázali vyloučit škodliviny.
Představte si takový ocet, když ho dáte po kapkách do stravy, jde o pochutinu. Pokud ho vypijete, poleptá vám sliznice. A právě takový koncentrovaný ocet z vás odchází, když nepijete.
Léčba:
Jako zásadní k podpoře a léčbě ledvin je voda z Aquarionu, která je zásaditá a silným antioxidantem. Pokud Aquarion nemáte, vhodný je Liquid Chlorophyll – výtažek z mladých lístků vojtěšky, který čistí tělní tekutiny, zezásadňuje.
Nopalin – výtažek z kaktusu Nopál, silný antioxidant, podporuje ledviny, čistí a léčí celý zažívací trakt, reguluje tvorbu žluči, podporuje střevní peristaltiku, snižuje cholesterol a upravuje hladinu cukru v krvi
Nebo Green Health – vojtěška- čistí a podporuje ledviny, hojí celý zažívací trakt, dokáže léčit úspěšně vředy, tím, že neutralizuje žaludeční kyseliny, účinný při léčbě hemeroidů, zvyšuje vitalitu, zvláště u starých lidí, silné protizánětlivé účinky, zejména v oblasti močových cest a ledvin.
POZOR! Má velké množství  vitamínu K, takže podporuje srážlivost krve. (vhodný tedy pro lidi, kterým se často spouští krev z nosu nebo ženám se silným menstruačním krvácením)  ALE z tohoto důvodu ji nemohou užívat lidé, kteří mají srážlivost krve vyšší, nebo dokonce užívají léky na ředění krve! Proto se doporučuje všem lidem užívat vojtěšku maximálně 3 měsíce a pak si dát přestávku.
V případě problému s močovým měchýřem, pokud trpíte na záněty je důležitý AC zymes – kvalitní probiotikum, které pomůže osídlit střevní floru přátelskými bakteriemi.
C1000mg – přírodní vitamín C, účinný při zánětech močového měchýře. Při nadbytku se vylučuje močí, a tak k tomu, ale poléčil sliznice močového měchýře potřebujeme léčebné dávky několikanásobně vyšší (až 10 000mg) Nezaměňujte, ale z chemickým celaskonem z lékárny, tím byste si mohli ublížit.
Z bylin Lichořeřišnice větší – má antibiotické a antibakteriální účinky na urogenitální trakt.
Při problémech s prostatou vhodný Chelated Zink – zinek v chelátové podobě nebo  Prostate power, z bylinek Vrbovka malokvětá.
Ze stravy je vhodné vyloučit mléčné výrobky a omezit sůl. Konzumujeme teplé nápoje, z čajů zázvorové, s přidáním prohřívacího koření skořice, hřebíček. Mátu si nechte na léto – ochlazuje. Vývary z masa a kostí, semena, luštěniny, tepelně zpracovaná zelenina, to je to, co pro své ledviny můžete udělat preventivně. A nezapomeňte na dýňové semena- zásoba zinku.
Z hlediska denního načasování je nejvyšší aktivita močového měchýře mezi 15. až 17. hodinou, ledvin pak 17. až 19. hodinou. V tuto dobu je vhodné pít ledvinové čaje.
Podpořit energii ledvin můžeme teplem. Třeba večer na 10 min ponořit do teplé vody nohy až po kotníky. Můžete přidat bylinkovou sůl nebo eterický olejíček, odvar z bylinek. Pak osušte a namasírujte, oblečte teplé ponožky. Už naše babičky říkaly, že základem jsou nohy v suchu a teple.
                                                                                   .
Jak jsem psala, ledviny mají rády teplo a škodí jim chlad, jak fyzický, tak ve vztazích. Zbavte se strachu, rozdávejte lásku sobě i druhým.  Doplňujme teplo našemu tělu a proteplujme naše vztahy. Možná je právě teď nejlepší vhodná doba obejmout, přitisknou, pohladit nebo navštívit babičku.
Nenechávejte v sobě pocit zlosti, nechte být minulost a řešte především současnost a budoucnost. Usmívejte se na sebe i na své okolí a vaše ledviny to ocení. Buďte optimisty, s vírou v sebe i ve vaše blízké, protože strach a nedůvěra jsou příčinou zhoršení stavu ledvin.
Rozdmýchejte oheň ve svém srdíčku. Nedovolte, aby se chlad vkrádal do vašich domovů a škodil ve vztazích. Pak budou i vaše ledviny v pořádku.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account