Vlasy jsou korunou krásy. Jsou odrazem toho, jak žijeme, jak o sebe pečujeme a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Roztřepené konečky nevypadají nijak vábně a taky je nelze jen tak opravit. Ideální je ošklivé konce vlasů ostříhat, účes se tak celkově ozdraví a dostane i větší šmrnc. Svěřte se raději do rukou odborníka a pak dodržujte tyto důležité zásady:


1. Nemilosrdně ostříhat!
Konečky krátkodobě zacelíte speciální kosmetikou, ale není to dlouhodobé řešení. Takže jednoznačně a nemilosrdně ostříhat!
2. Dostatek tekutin!
Pitný režim není důležitý jenom pro naše tělo uvnitř, ale také pro pokožku, vlasy a nehty. Pokud trpíme dehydratací, tak jako první to odnesou právě vlasy a nehty, poté pokožka a nakonec zbytek našeho těla. Dodejte tělu denně aspoň 6-8 sklenic čisté vody. Při fyzické námaze, detoxikaci, nebo pokud trávíte dlouho čas v přetopených místnostech ještě víc!
3. Vitaminy
Vlasy potřebují především vitaminy A, C, E a B-komplexu. Z minerálů jsou to selen, křemík, zinek, síra, draslík, mangan, jod a hořčík. Je jich docela dost a pokud máte jakékoliv poškození vlasů, nebo vlasové pokožky, není na škodu je přidat i ve formě kvalitních přípravků. V lékárně i v drogeriích seženete volně prodejné komplexy určené přímo pro vlasy, nebo pro vlasy, kůži a nehty.

4. Omezte fénování a žehlení!
Časté sušení horkým vzduchem vlasy vysušuje a tím jsou náchylnější na poškození. Rychle se lámou a konečky se třepí. Žehlení vlasům dává zabrat ještě víc, navíc je můžete i nenávratně poškodit. S fénováním a hlavně žehlením vlasů tedy opatrně a pokud možno jen sporadicky. Pokud spěcháte, a navíc teď v zimě, je sušení fénem na místě. Jinak nechte vlasy uschnout volně, nebo zvolte mírnější teplotu a na vlásky až tolik nespěchejte 🙂
5. Kvalitní kosmetika
Na trhu je už hodně hezký výběr kvalitní a šetrné kosmetiky. Dejte si při výběru vlasové kosmetiky záležet a vlasy se vám odvděčí bohatostí, krásou a zdravím vzhledem. Ne nadarmo se říká: „Vlasy, koruna krásy!“ Věřte, že budete vypadat krásně a taky se cítit krásně. Ono totiž pod oblečením ledacos schováme, ale čepice a šátky na hlavě nenosíme pořád. A krásna hříva přitáhne pozornost. 😉

6. Rychlá pomoc a ochrana
Jako rychlou pomoc pro akutní případy, tedy než se dostanete ke kadeřnici na stříhání, použijte vlasový olej. Stačí na konečky, nebo dolní třetinu vlasů. Olej vlasy zvláční a konečky zacelí. Neléčí však jejich porušení, je to opravdu jenom rychlá pomoc. Po ostříhání však olejíček používejte dál. Konečky budou chráněné a méně náchylné na poškození.
 
A můj top olejíček na vlasy?
Můj oblíbený pomocník je Dove Pure Care suchý olej na vlasy. Je to vyživující a pečující olej, ale nijak vlasy nemastní. Jsou po něm krásně hebké a lesklé a přitom vypadají přirozeně. Na jedno použití stačí 1-2 kapky, aplikujte jenom na konečky nebo na jednu třetinu spodní délky. Nejlepšího výsledku docílíte, když olejíček aplikujete ještě na mokré vlasy a pak je necháte volně uschnout, nebo lehce vyfénujete.
 
Přeji krásné a zdravé vlasy po celý rok! *wine*
Silva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account