Pro seniory je doba pandemie velmi těžká, protože mají mnohem méně možností setkávání. Přemýšlíte, jak je potěšit a být jim víc nablízku? Dárek v podobě archivního vína pohodlně objednáte v internetové vinotéce a necháte bezpečně doručit. Můžete pak být spolu i na dálku, až láhev otevřou a podělí se s vámi o zážitek třeba přes skype.    
Všichni to známe. Když se babičky nebo dědy zeptáme, co by jim udělalo radost, častá odpověď je: Vždyť já už nic nepotřebuju! Přes veškerou skromnost, která přichází s moudrostí zralého věku, ale seniory potěší originální dárek. Jsou lidmi s bohatým životním příběhem a archivní víno je skvělou možností, jak jim projevit lásku a úctu.
Jaký ročník archivního vína zvolit? Ve výběru se můžete orientovat nejen dle roku narození obdarovaného, ale také podle jiných významných událostí v životě. Ať už je to rok svatby nebo seznámení, narození potomků či vnoučat, pracovní i jiné výročí, nebo jakákoliv hezká vzpomínka. Zralý člověk si totiž zaslouží zralé víno – takové, které proměnilo svůj potenciál ve vytříbenou chuť a nezaměnitelný buket. “Mezi červenými archivními víny najdete kousky, které zrály i několik desítek let a mají osobitý příběh. Vévodí jim italské Barolo, král vín, ale také Barbaresco nebo Brunello di Montalcino. Slavná vína v sobě odrážejí jedinečné terroir, dávnou historii a tradice regionu,” radí sommelier Jan Pánek z e-shopu Vinozarchivu.cz. Ten se jako jediný v ČR právě na archivní vína specializuje.
Krásná vína pro seniory, kteří rádi cestují, můžete vybírat nejen podle známých vinařských oblastí, ale i podle zemí, jako je Izrael, Chile, Maďarsko nebo Portugalsko. Doplňte je originálním věnováním v daném jazyce – například v portugalštině můžete Hodně štěstí a zdraví popřát takto: Muitos anos de vida! Gurmánský zážitek ještě umocníte některou z lokálních specialit dané země, které jsou také pohodlně k dostání. Přibalte třeba španělské chorizo, italské prosciutto, francouzský brie nebo izraelské olivy.
Můžete také zabrousit do kategorie dezertních vín. Italské Vin Santo, v překladu svaté nebo požehnané víno, je tradičním toskánským nápojem, který se vyrábí z částečně usušených hroznů a nechává se několik let dozrávat v sudech. Jako doplněk k archivnímu vínu se bude hodit i speciální otvírák planžetového typu, který zabrání případnému znehodnocení vína v podobě drolícího se korku.
Osobitost vašemu dárku dodá vytištěné přání s důležitými životními událostmi, jako je narození potomků a vnoučat, stěhování do prvního vlastního bydlení nebo vzpomínky na veselé historky. Dárek také můžete sestavit jako kombinaci dvou vybraných vín: možná má děda slabost pro červené a babičce chutná spíš bílé. Doplňte luxusním balením v podobě dřevěné kazety a úspěch máte zaručený.
 
Tip pro postupné ochutnávání 3 stejných vín, ale jiných ročníků: 2006, 2011, 2015
Dárková kazeta 3 lahví různých ročníků z vinařství Château Saint-Hilaire
Dárková kazeta 3 lahví vína z vinařství Château Saint-Hilaire sídlící ve vyhlášené francouzské vinařské oblasti Bordeaux.
V ceně dárkového balení:

    1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2006
    1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2011
    1 lahev Médoc Château Saint-Hilaire z ročníku 2015

navíc dřevěná kazeta pro 3 lahve v ceně 499 Kč je v této kolekci zdarma  
Cena: 1990 Kč
Vinozarchivu.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account