Ve spolupráci Festivalu krátkých filmů Praha a Mall.tv vznikl speciální výběr s výmluvným názvem Shortky, který nabízí desítku nejlepších krátkých hraných filmů, jež v Česku kdy vznikly.
Pozoruhodná sestava “kraťasů” je dostupná od pondělí, 21. ledna, po dobu jednoho měsíce a sledovat ji – stejně, jako bezmála dvacítku celovečerních snímků, které internetová televize svým divákům nabízí – můžete kdykoli a zdarma na www.mall.tv/shortky. Společnost Mall.cz je zároveň hlavním partnerem MFF Karlovy Vary, který Festival krátkých filmů Praha pořádá.
Kromě obou českých držitelů studentského Oscara – Ropáků Jana Svěráka a Kdo je kdo v mykologii, s nímž Marie Dvořáková bodovala loni, se v nabídce objeví také snímek M.O., jemuž stejné ocenění jen o fous uniklo. Kolekce obsahuje i další legendy, bollywoodský muzikál Ivana Zachariáše, Multi, nebo černou komedii Fricasse, s excelujícím Martinem Hubou v režii Martina Krejčího, který právě dokončuje ve Spojených státech amerických svůj debut s Johnem Turtturem v hlavní roli.
Vedle nich se představí i naděje zítřka. Jmenovitě například loňský vítěz Národní soutěže Festivalu krátkých filmů Praha, Atlantida 2003 Michala Blaška, jíž si do své soutěže vybrala i studentská sekce festivalu v Cannes. Nebo film O-Ring Ondřeje Hudečka, kterého čeští diváci znají díky dokumentu Nagano Tapes, který v doslovném překladu Pásky z Nagana, odvysílala i Česká televize.
Bezplatným zpřístupněním krátkometrážních snímků v sekci Shortky  se Mall.tv připojuje k poslání Festivalu krátkých filmů Praha, který už čtrnáctým rokem přispívá k rozvoji krátkých uměleckých filmů a jejich produkci. Kromě připomínky toho nejlepšího, co na něm bylo v uplynulých letech k vidění, také i zmíněná internetová televize podpoří částkou 2000 euro letošní vítěze Národní soutěže v jeho další tvorbě.
“Filmové festivaly jsou na světě především proto, aby se zajímavé filmy, které se nehodí do široké distribuce v multiplexech, mohly dostat k divákům. Platí to pro artové filmy, stejně, jako pro ty krátké. Tento projekt je pro nás tudíž dalším pokračováním naší snahy umožnit setkání originálních filmů mladých tvůrců s publlikem. Tentokrát jde o výběr z nejlepších českých krátkých hraných filmů a potkat se mohou v širokém online prostoru. Což je skvělá příležitost pro obě strany,” říká programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha, Karel Spěšný.
Přeji vám příjemně strávený čas při sledování toho nejlepšího z české krátké hrané tvorby 🙂
Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account