Ne všichni mají to štěstí, že poznali svou babičku,nebo ji dokonce měli. Pokud ale patříte k těm šťastným a babičku máte, nebo jste měli,  tak Vám určitě vyvztane mnoho krásných vzpomínek a chvil, které jste prožívali právě s milovanou babičkou. Léto na chalupě, kde jste chodili na dřevo a hráli si na indiány, nebo na čarovné víly. 
Babička je slovo až mystické, jelikož právě s babičkou člověk zažívá mystické chvíle. Babička je pro vnoučata velkým a potřebým vzorem. 
Častokrát ovlivňuje svá vnoučata na celý život, dává dětem to,  co běžně nezažívají. Ano babička je moudrá žena, která se dokáže celé léto trpělivě učit s ratolestí násobilku, udělat palačinky s borůvkami a ještě podpořit svět dětských fantazií.  Babička má v období dospívání dítěte jinou úlohu, než-li rodiče a její role je nezastupitelná. Děti, které zažívají vřelé pouto s babičkou získávají nevšední moudrost a zážitky. Mají i ohled na stáří a rozhodně jim nechybí úcta ke stáří. 
Babičky jsou a budou vždy důležité, je možné že se v dnešní době více změnily a jsou více modernější, ale stále to jsou mystické bytosti, ke kterým mají děti důvěru a svěžřují jim ty největší tajnosti a tajemství. Důvod? Babička přece všemu rozumí,vždy má správné odpovědi a ruku na srdce, babičky mají vždy lidovou moudrost,  jelikož jejich věk je oslavou jejich moudrosti. 
Je smutné, že někde jsou rodiny, kde se vnoučata s babičkou nevídají, ani zde není žádná snaha o kontakt. 
Ale je i druhá strana mince, když se cokoliv přihodí a vztahy v rodině fungují, kdo Vám pohlídá vaše ratolesti? No krom kamarádky právě oná čarovná babička. Ano, čarovná, protože pro děti je babička vždy čarovná, umí vymýšlet zajímavé a dobrodružné věci, věří Vám a nikdy Vás nezradí. Babička umí povzbuzovat, ano stejně dobře umí i nadávat, ale to jí zachvilku přejde u večerního hrnku čaje a česnekové pomázanky, kterou si společně dáváte. 
Pak Vám poví pohádku a klidně 10 x tu samou dokola. 
Takže děkujeme všem babičkám, které nás ovlivnily a vychovávaly!
P.S. Na děděčky nezapomínáme, ale babička je jen jedna!
 
Otázka pro Vás: ,, Jak vzpomínáte na svou babičku?”
zdraví Míša Tůmová – Savarena
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account