Všechno je o vibracích…… Když člověk praktikuje pravidelně Zhineng Qi Gong, jeho osobní energetické pole, můžeme to nazvat také aurou, se čistí a vibruje jinak, než doposud.
Často jsem slyšela od mých studentů, jak se postupně a přirozeně zbavovali všeho, co už nevibrovalo stejně, jako oni sami- očistění pravidelnou praxí. Tělo začalo odmítat určité potraviny, dělalo se jim špatně například z uzenin. Nemohli se už dívat na některé televizní programy, někteří se dokonce zbavili televize, protože jim dělala zle. Pravidelná praxe Zhineng Qi Gong dokonce lidi odvádí z nezdravých vztahů, nebo ze zaměstnání, které pro ně není přirozené a prospěšné. Odvádí nás od činností, které pro nás nejsou podstatné a všeobecně se celý život tak nějak čistí. Sama jsem měla takových zkušeností během mé praxe hned několik. Pamatuji se, že jsem procházela určitou hormonální léčbou, která mi pomáhala od bolestí , ještě něž jsem poznala Zhineng Qi Gong. Léčbu jsem přerušila, když jsem začala praktikovat. Bolesti ale nepřestaly okamžitě a tak jsem se chtěla alespoň na čas k té léčbě vrátit, aby si tělo od bolestí odpočinulo. Ale ono to už nešlo! Asi po týdnu užívání těchto hormonů jsem byla v zoufalém stavu, moje tělo reagovalo ještě většími bolestmi a psychicky jsem byla úplně na dně. Moje tělo prostě už tyto léky nechtělo přijmout. Stejně tak v době, kdy jsem chtěla pracovat pro velký korporát obchodující s naftou. Důvodem byl dobrý plat – peníze, které jsem v té době potřebovala. Nešlo to, bylo mi špatně už jenom z toho prostředí, shodila jsem několik kilo a nakonec jsem po třech měsících musela odejít. Stejně tak přirozeně odešlo z mého života kouření cigaret a pití alkoholu. Často se mne studenti ptají, jestli dodržuji nějakou dietu. Napojení na moje tělo řeší také stravu velmi přirozeně , saháte po jídle, o které si tělo řekne. A já ho slyším, poněvadž kontakt se svým tělem kultivuji každý den.
Mnoho mých studentů ukončilo po tom, co nějakou dobu praktikovali pracovní poměr, nebo vztah.
Ale znám i opačné případy: jakmile ten člověk zjistil, že ho Zhineng Qi Gong tlačí do změny ( jemu prospěšné), raději přestal praktikovat, než aby se vzdal své závislosti na tabáku, nebo nezdravého, ale důvěrně známého vztahu.
Většinou jde ale nutkání něco změnit ruku v ruce s odvahou tento krok udělat, jelikož i ta je díky praxi posilněna.
Takže celkově vzato, mohu potvrdit, že můj životní styl se s praktikováním Zhineng Qi Gong změnil: pryč od destruktivního směrem k tomu, co mne vyživuje a dělá radost!