59

Konečně se po nucené přestávce setká Martin Chodúr se svými příznivci a potěší je svými písničkami. Pořadatelé programu Léto pod pecí, pestré palety zábavy a sportu, vyzvali právě Martina, aby svým koncertem v sobotu 13. června zmíněný program v ostravských Dolních Vítkovicích zahájil. Léto pod pecí zde bude probíhat po celé léto a má pomoci oživit život v severomoravské metropoli.
“Moc se na tenhle koncert těším. Uskuteční se pod jednou z domimant současné Ostravy. Konkrétně pod vyhlídkovou věží Bolt Tower, která vznikla z někdejší vysoké pece a je bezmála 80 metrů vysoká. Unikátní nástavba vysoké pece s kavárnou a střešní vyhlídkovou terasou, která je vybavena dalekohledy, nabízí mimořádní výhled na Vítkovice, samotnou Ostravu, ale i vzdálené okolí s podmanivým horizontem Beskyd”, informuje slavný rodák z Ostravy.
Ve svém devadesátiminutovém poprockovém koncertě uvede své největší hity a novinky z chystaného alba Tisíc a jedna noc. Doprovodí ho jeho kapela MACH, se kterou od roku 2012 pravidelně koncertuje v Čechách, na Moravě a na Slovensku a kterou tvoří špičkoví ostravští muzikanti – Vlastimil Šmída, Patrik Benek, Mário Šeparovič a Marek Dufek.
Jak zasáhla pandemie do života Martina Chodúra?
Asi jako do života každého z nás. Původně si dokonce myslel, že až o zas tak moc nejde. Když byl ale vyhlášen stav nouze a o nemoci se dozvěděl víc, začal ji naplno respektovat.
“Také jsem měl a pořád mám strach o své blízké. Mému dědovi je osmdesát let, žije sám a stále mám obavu, aby se někde nenakazil,” dodáva Martin. “Pracoval jsem na novém albu, napsal jeden písňový text pro Štefana Margitu. S fanoušky jsem byl v uplynulých měsících v kontaktu jen zprostředkovaně přes internet prostřednictvím sociálních sítí. Na nich jsem začal být mnohem aktivnější než v minulosti a musím říct, že mne to ohromně baví. Pro své příznivce jsem nahrával videa na můj You tube a Facebook kanál a rozhodně v tom budu pokračovat! Také jsem každou středu večer vysílal z domova minikoncerty u piána. Odezva obrovská, což mne přivedlo na nápad překvapovat a těšit mé příznivce recitály z pracovny i vícekrát týdně. A i když mne tohle všechno neskutečně baví a v uplynulých měsících mne to i naplňovalo, není a nikdy nebude nad živé koncertování, kdy vidíte svým příznivcům do očí a do tváře, kdy s můžete okamžitě na vlastní oči přesvědčit, zda jste naladěni na stejnou vlnu. Proto se tak těším na všechny koncerty, které mám před sebou! Jsem plný elánu a energie, mám pocit, že to nejlepší mám před sebou, a věřím, že mi perníkový čtyřlístek, který jsem v pátek dostal od redaktora a dramaturga televizního pořadu Dobré ráno, Pavla Janošece, z České televize Ostrava, přinese štěstí,” dodává pln nadšení věčně dobře naladěný Martin Chodúr.
Vstupenky na jeho ostravský koncert, který se uskuteční v sobotu 13. 6. najdete na:
https://eshop.dolnivitkovice.cz/cs/leto-pod-peci
Přejeme vám příjemné hudební zážitky 🙂
Eva

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account