Jste sama, protože jste zatím nenašla toho pravého a vaše očekávání se nestřetávají s realitou nebo protože vlastně nechcete ve svém životě nic měnit?

Čím dál více žen naříká, že najít toho pravého životního partnera je v dnešní době téměř nemožné. Je to skutečně pravda nebo jen výmluva náročných žen, které si už zvykly na svoje rituály a pohodlí?! Dnešní muži jsou určitě jiní než dřív, ale i ženy jsou jiné. Otázkou je, zda moderní muži vůbec hledají vážný vztah, když mají takovou nabídku krásek, které jsou ihned k mání! Jeden můj kamarád velmi trefně poznamenal, že při pohledu na současné dívky a ženy se vůbec diví, že mají prostitutky ještě práci. Tento jeho výrok mě vedl k zamyšlení. Vážně může být rozvolněnost dnešních mravů, kdy sex na jednu noc, ba dokonce nevěru, považujeme za normální, jednou z příčin životní samoty? Názor, ať si udělá každý sám, ale je pravdou, že mě poznámka mého kamaráda jako ženu urazila i usvědčila.

Bludný kruh samoty

opustenaPojďme se podívat na nejčastější důvody, proč lidé zůstávají dlouhodobě bez partnera. Pokud se podíváme, od jakých žen nejčastěji poznámky o těžkém výběru zaznívají, zjistíme, že mají ledacos společného. Obvykle je jim mezi třiceti a čtyřiceti, mají dobře rozjetou kariéru, finanční zázemí, řadu koníčků a přátel a rozhodně nejsou ošklivé. Zdálo by se tedy, že by pro ně nalezení partnera mělo být snadné. Jenže ony tvrdí, že je to naopak. Single ženy kolem pětatřiceti let si samy uvědomují, kde je chyba. Je to bludný kruh. Jsou samy, a tak tráví hodně času v práci, často až dlouho do večera. Proč by spěchaly pro práci domů, když je tam nikdo nečeká. Takže radši „zatím“ budují kariéru. Zároveň chápou, že právě kvůli práci se jen těžko mohou s někým seznámit. Večer padnou utahané k televizi a o víkendu jedou na návštěvu k rodičům, kde si mohou pohrát s dětmi jejich mladší sestry. Takže těch příležitostí někoho potkat moc není. Jiné ženy zase věnují svůj volný čas koníčkům a seberozvoji. Na to, aby dělaly to, co je baví, mají dost času i peněz…, protože jsou samy. Jenže na józe, aerobiku, vaření, malování a kurzu patchworku, moc mužů asi nepotkají, a když potkají, možná tam budou i se svým přítelem. Často mají ženy pocit, že jediná možná příležitost, jak někoho potkat je jen cestou z práce, nebo v supermarketu u regálu s pivem. Ženy z velkých měst si stěžují, že lidé nejsou zvyklí se mezi sebou na ulici jen tak bavit. A naopak ženy z vesnic a malých měst říkají, že tam už je přebráno, a že tam všechny chlapy už stejně dávno znají ze základy. Buď s někým začnete chodit na střední škole a pak si ho vezmete nebo odjedete pryč do větších měst za studiem nebo za prací.

Internetové seznamky jsou úplný trapas!

Zde se pohybuje asi tak 100 úchyláků na 20 chlapů, kteří chtějí jen nezávazný sex, a mezi nimi se sem tam mihne někdo normální. I přesto, že hledáte protějšek pouze v rubrikách „vážný vztah“, moc chlapů tam o nic vážného nestojí. Jenže jsou i takové ženy, které se snaží a vyhledávají příležitosti k seznámení a stejně mají smůlu. Kamarádka si mi stěžovala: „Víš, občas je mi vážně hodně smutno. Nemám se večer ke komu přitulit. Nemám žádnou mužskou oporu. Musím se živit sama. Není problém najít chlapa na sex nebo krátký flirt, ale já přece toužím i po troše lásky.“ Zatím se jí vůbec nedaří narazit na toho prince, kterého si vysnila, a který by ji hýčkal jako princeznu. „Svoji úvahu zakončila otázkou: „Proč je tolik úspěšných single žen, které i když jsou pěkné, soběstačné a milují život, jsou pořád samy jako kůl v plotě? …jako já!“

Příliš velké požadavky

single-zenaPatříte-li mezi single skupinu žen, nejspíš je váš problém v tom, že se na všechny muže zkoumáte jako své potenciální partnery. Chybí vám ta lehkost, se kterou jsme se seznamovaly, když vám bylo o deset let méně. Když se vám tehdy někdo líbil, bez obav jste s ním začala chodit s tím, že se prostě uvidí… Teď je to jiné. Vidíte každý nedostatek a přemýšlíte, jestli byste s takovým mužem vydržela pořád a mohla s ním mít dítě. Zamilováváte se promyšleně. Vaše seznámení jsou spíš kalkul než spontánní situace. A protože už jste starší a zkušenější, a tím pádem i náročnější, tak jsou vaše požadavky dost přísné. Často někoho předem zavrhnete, ačkoli by to třeba fungovalo.

Biologické hodiny jako časovaná bomba

Dítě! To je téma samo o sobě. Ženy kolem pětatřiceti let si dobře uvědomují, že pokud chtějí založit rodinu, nemohou si dovolit s někým jen tak pět let chodit bez plánů do budoucna. Možná byste šla nejraději na první rande hned vybírat kočárek pro miminko, ale muž s vámi chce chodit do kina, na večeři nebo na skleničku vína… a pak se uvidí. Ženy mají naspěch víc než muži. Samozřejmě že na ně hned nevybalí, jak to mají s dětmi. Ale přece jen se k tomu nevyhnutelně dostanou dřív, než by asi bylo žádoucí. Právě tím mohou mnoho chlapů odradit. Pánské protějšky ve stejném věku obvykle nemají pocit, že jim něco utíká. Starší muži už zase mají většinou za sebou jeden dva rozvody a dospívající děti, což k ideálu prince na bílém koni moc nesedí. Mám kamarádku, pro kterou je taková věc pro otevření nového vztahu nepřekonatelná. Buď ona bude jeho první a jediná manželka, jak sama říká „number one“, nebo nic! Často ale vztah s mužem, který už v minulosti nějaké ty chyby natropil a poučil se z nich, může být velkou výhodou, protože s vámi už je nejspíš nezopakuje.

Vybíráte si stále stejné typy partnerů

neveraZamyslete se nad tím, jací partneři už vašim životem prošli a kde je hledáte. Pokud máte problém s tím, že vždy potkáte člověka, kterému chutná alkohol, neseznamujte se v barech. Chcete-li vedle sebe plně soběstačného partnera, nezačínejte chodit s někým, kdo žije ve svých 30 letech u rodičů. Pokud máte strach z nevěry, nebuďte něčí milenkou. Problém může být i v tom, že vlastně nevíte, co chcete. Na jednu stranu si říkáte, že už byste se měli dát s někým dohromady, na druhou stranu vás láká nezávislost, cestování, kariéra. Je-li z vás na první pohled cítit, že „někoho“ hledáte – jste permanentně na lovu. Stavíte mezi sebe a všechny příležitosti neproniknutelnou zeď. Pro sběrače zářezů jste tak jen snadná kořist, a normální chlap bude mít pocit, že hledáte dárce spermatu a investora.

Vyjeďte ze starých zaběhnutých kolejí

Uvolněte se a aktivně poznávejte nové lidi. Problém je, když nechodíte nikam nebo chodíte stále na stejná místa. Změňte svoje zvyky, odbourejte staré rituály a otevřete se novým možnostem. To je přesně to, co vám může pomoci!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account