Také tuto větu stále používáte? Máte moc práce, málo zábavy a na nic nemáte čas?
 
Zkuste se zamyslet nad tím,  jak trávíte svůj volný čas.
Jezdíte do práce autobusem nebo vlakem? A co během jízdy děláte? Koukáte z okna, sledujete lidi? Posloucháte hudbu? Čtete noviny, bulvární plátky?
Jestliže vaše jízda trvá 30 minut, za měsíc je to 20 hodin času, který můžete využít jinak. 20 hodin času navíc měsíčně! Za tu dobu můžete přečíst knihu, která vás něco nového naučí, něčím inspiruje. Můžete se učit cizí jazyk. Místo hudby můžete poslouchat vzdělávací programy. Jestli se po ránu nemůžete probrat a v autobusu dospáváte, vyzkoušejte některý z tipů v tomto e-booku zdarma.
A jak trávíte večery?
Sledujete televizi? Běžný divák se dívá na televizi zhruba od 19 do 22 hodin. To jsou 3 hodiny času denně a celých 90 hodin času za měsíc!
Co vám dává televize? Co díky jejímu sledování získáte? Zapřemýšlejte, co byste se mohli za 90 hodin naučit. Co vše byste mohli vytvořit?
Nedostatek času nevypovídá o naší vytíženosti, ale o určení našich priorit.
Je spousta dalších činností, kterými plýtváme naším časem. Každý má ty své. Hospoda, nekonečné tlachání o stále stejných tématech. Mnohdy děláme některé činnosti úplně automaticky, protože to tak dělají všichni v našem okolí. Jsme tak naučeni z domova nebo se přizpůsobujeme partnerovi.
Ptáte se, proč byste se měli ve vašem věku místo zábavy něco učit?
Vyhovuje-li vám váš pohodlný život, pak toho asi není třeba. Ale pokud jste v něčem nespokojeni, chcete ve svém životě cokoli změnit, tak jen vzdělávání, změna myšlení, nové poznatky a zkušenosti vás posunou dál. Spoustu tipů a inspirace jak začít měnit svůj život si můžete přečíst v e-booku Vzlétnout k oblakům.
Nebudete-li věci dělat jinak než doposud, nic ve vašem životě nebude jiné.
Co když svůj čas budete nějakou dobu místo zábavě věnovat svému rozvoji a vzdělávání? To se musí přeci někde projevit. Na lepší práci, vyšších příjmech, možná vytvoříte i jiný, pasivní příjem a v budoucnu díky tomu budete mít volného času mnohem víc.
U mne se začaly dít obrovské změny, když jsem začala svůj volný čas trávit smysluplněji.
Začala jsem pozvolna, občas si přečetla nějaký článek, shlédla video. A nyní se přímo těším, až se pustím do nového kurzu a začnu praktikovat poznatky v něm získané. Už nejsem uhoněná, unavená a nervózní. Mám najednou o mnoho víc času, když jej trávím smysluplněji. Mám pocit, že jsem úplně jiný člověk. Někdy stačí jen malá změna. Co mi pomohlo začít žít jinak, si můžete přečíst v e-booku zde.
A jak to máte vy? Kde máte své časové rezervy? Co se ve vašem životě změnilo, když jste přestali plýtvat časem?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account