Dva lidé mohou být spolu a zároveň odlišní ve svých zájmech. Říkáte, že tohle nemůže dlouho fungovat? Já říkám, může.

Když se partneři poznají, třeba ve věku čerstvé dospělosti, nelze dopředu nikdy s jistotou říct, že vše bude klapat ja má a že si oba budou dokonale rozumět až do stáří. I když si na začátku myslíte, že jste stejní a perfektně sehraní, tak pak po dvaceti letech zjistíte, že jste úplně rozdílní a jediné, co zůstalo, je sehranost pouze v některých věcech a láska, která vás drží pořád spolu.

Co je na tom všem nejtěžší? 

Nejtěžší je se smířit s realitou, že třeba ze zdravotních důvodu na hory nemůžete a on chození po horských hřebenech miluje. Že nebudete často jezdit na společné dovolené, protože vy ráda plynete s časem někde u moře a hlavně v klidu a on chce nasbírat energii dlouhou chůzi v přírodě, spát pod stanem a propotit tři trička denně.

Rozdílnost partnery spojuje
Můžete mít fungující vztah i přes rozdílnost v zájmech. Partneři si mají pak o čem povídat a nemusí to být společné zážitky. Jediné, na co si člověk musí zvyknout a přizpůsobit se tomu, je důvěra a pochopení, že není váš partner třeba týden doma, odchází s batohem a stanem do přírody se svými přáteli. A že odchází z důvodu, aby se odreagoval a odpočinul si od práce a ne aby vám byl nevěrný nebo od vás utíkal.
Samozřejmě, že je vám v té chvíli smuto a probíráte to pořád v hlavě, že je v tom určitá nespravedlnost a máte pocit křivdy, možná píšete katastrofické scénáře o tom, co všechno může tam někde (s někým) dělat. Ale když se podíváte s nadhledem, časem vše pochopíte.

Co můžete získat?

 

  Máte prostor a čas jen pro sebe.
  Můžete prožívat naplno svoje zájmy a neomezovat se, ani v utrácení.
  Nikdo vás nebude brzdit a krtitizovat v tom, co chcete během dne prožít a zažít a s kým se chcete bavit nebo seznámit.
  Můžete si najít přátele, jet na dovču s kamarádkou, navazovat nové vztahy.  Samozřejmě v rámci slušnosti, protože do takových věcí (pokud nechcete rozbít vztah) nevěru nepleťte.
  A hlavně, dáváte si navzájem s partnerem svobodu a posilujete vzájemnou důvěru, což upevňuje každý fungující vztah.
  Vypnout občas z manželského a partnerského soužiti je k prospěchu. Načerpáte novou energii, nové zážitky a posílíte své sebevědomí.

Tolik k mé dnešní úvaze. Jak řešíte rozdílnost ve vašem vztahu? Napište nám.
Blogerka Michaella
 
(zdroj obrázku: pixabay.com)
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account