Respekt v zahraničí máme díky jeho odvaze říkat pravdu, bojovat za svobodu a pohrdat nenávistí. Dnes máme v nejvyšších politicích funkcích politiky, kteří jsou jeho pravým opakem, to však neznamená, že to tak bude vždycky. Právě v den jako je tento lze vidět, že je pořád dost těch, kterým jsou jeho myšlenky blízké. Věřím proto, že se to zase začne obracet k lepšímu, jak on sám říkal.
 

 

 

Na Havla lidé vzpomínají na několika místech Česka. Na Jungmannově náměstí v Praze ze zapálených svíček vytvořili srdce a předčítají úryvky z Havlových literárních děl. Vystupují také různé osobnosti, promluvil třeba bývalý ministr kultury Daniel Herman nebo Havlův přítel kněz Tomáš Halík.
Ten řekl, že Havel je podle něj stále aktuálním symbolem hodnot, s kterými stojí a padá demokracie.
 

„Vzpomínám si na ty dny po Havlově smrti. Na den jeho pohřbu, kdy většinou lidé naplní obchodní domy, ty obchodní domy v Praze byly prázdné. Ta nálada, to nebyl smutek, to bylo jakési slavnostní ticho,“ poznamenal.
Potěšilo ho, že tenkrát i nyní se vzpomínek na Havla účastní hodně mladých lidí. „Takže ty hodnoty, které Havel ztělesňoval, jsem přesvědčen, že nezemřou v naší společnosti,“ zdůraznil Halík.
 


 

Na titulní fotografii Luděk Niedermayer. 

Zdroj: 

https://zpravy.idnes.cz/vaclav-havel-umrti-vyroci-pripominka-akce-fik-/domaci.aspx?c=A181218_092540_domaci_bur&fbclid=IwAR1RhKaFHgJyx-buDcyDuzhd7fQhRw3g1jFjKFjIxgAurl5sR8DYWtN-14k

https://www.facebook.com/Marketa.AdamovaTOP09/photos/a.517867848296800/2066927656724137/?type=3&theater

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account