Až ke hvězdám 🙂
 
Vali zůstala sama. Trošku zklamaná z chování Dana, ale nevadí. Bylo léto, měla prázdniny, ale hodně času trávila na netu. Nečekaně ji napsal jeden kluk – Honza. Psali si celý den. Furt si měli co říct. On řešil svoji holku (vdaná, starší holka s dítětem) a Vali řešila zase Dana. Čas běžel jak o závod a oni dva si pořád psali. Měli pocit, že se znají věky. 
Byla neděle a Vali se vracela ze Slovenska. Přišla ji smska od Honzy. Byl v Brně a něco se pokazilo s jeho holkou. Vali se ho snažila utěšit přes smsky, ale nedařilo se. Asi za hodinu měla přijet do Brna a tak nabídla Honzovi schůzku. On souhlasil. Sice byla unavená z cesty, ale nějak cítila, že potřebuje pomoc. Doma si dala sprchu, převlíkla se a šla za Honzou k pivovaru. Když k němu přicházela, byla v šoku. Viděla vysokýho, hubenýho kluka s nejkrásnějšíma modrýma očima. Podali si ruku, Vali sebevědomě mu dala pusu na tvář a šli si sednout. Vali z něj dostala pár informací, Honza jel za ní z Olomouce – tam bydlel, zařídil si ubytování v Brně na kolejích a ona nic. Dělala mrtvého brouka. Tak trošku to připomínalo Dana. 
Pro Vali byl Honza tak trochu bohém. Nic moc neřešil, byl schopný si sednout na chodník a nic neřešit. Vnímal věci, který ona ne. Šli se projít blíž k jejímu bydlišti. Sedli si na lavičku a on jí dal ruku kolem ramen. Cítila se spokojeně. Chtěl jí dát pusu, ale Vali ucukla. Chtěla, aby si to prvně urovnal se svojí přítelkyní. Asi kolem třetí ráno se rozešli každý do své postele.
Když se ráno probudila, už měla na telefonu smsku od Honzy. Děkoval jí za krásný večer a jestli si to nezopakují. Vali byla ráda a souhlasila. Odpoledne měli sraz v parku. Vali vzala láhev vína. V parku si to užívali, pili víno a nic neřešili. Tedy jen to, že Honzovi napsala jeho přítelkyně a rozešla se s ním. Kupodivu byl Honza v pohodě. Oba dva si užívali společnost toho druhého. Tentokrát spolu nebyli až do rána. Vali musela druhý den něco zařizovat a tak se rozloučili poměrně brzy. Domluvili se, že se uvidí druhý den a udělají si piknik.
Sraz měli opět v parku. Nikdo tam kolem šesté večer nebyl. Vali přinesla víno a deku, Honzík udělal palačinky, přinesl sýr, oříšky… Sedli si na deku a opět rozebírali spoustu věcí. Když se setmělo, začal jí ukazovat hvězdy. Malý, velký vůz… Vali to tedy neviděla, ale v jeho podání tomu věřila. Padaly perseidy, tak to bylo takový romantický. Nakonec dostala od Honzy pusu. Tentokrát se neodtáhla. Ještě chvíli leželi a popíjeli. Začalo pršet a tak se uchýlili k němu domů do podnájmu. Vali překvapilo, že měl čisto a uklizeno. Lehli si na postel a spali. K ničemu nedošlo. Byla to příjemná změna. Druhý den ráno jí udělal snídani a rozloučili se. Honza jel domů do Olomouce. Měl hlídat psa, protože rodiče jeli někam na wellness víkend. 
Když byl v Olomouci, napsal Vali smsku, jestli by nechtěla přijet za ním na víkend. Vali to nečekala a váhala jestli to má přijmout. Nakonec se rozhodla, že k němu pojede. Sbalila se a nasedla na vlak. Na vlakovém nádraží už na ní čekal Honza. Dali si pusu a jelo se k němu domů. Vůbec nevěděla co má čekat. V jakém stavu bude barák. A najednou uviděla krásný rodinný dům. Když vešla dovnitř, ucítila od podlahy teplo, vytápěná podlaha, velká krásná chodba. Prošla chodbou a byla v krásné kuchyni, která byla spojená s obývákem. Tam samozřejmě nechyběl krb a šlo vidět, že Honza si žije v luxusu. Vali proběhlo hlavou, že tady se jí bude líbit. Honza jí ukázal i zbytek pokojů. Nejvíc nadšená byla z vany. Dělala bublinky a měnila barvy.  Sice byl začátek září, ale už bylo chladněji a tak Honza rozdělal krb. No romantika. A za chvíli byli v pokoji… došlo k tomu. Stalo se to. A zas a zas a zas… Jediný co jí proběhlo hlavou bylo, že si to tam prostě užije, bude si užívat sex a pak se rozloučí a už se neuvidí. Celou dobu, co byla Vali u Honzy se to neslo v podobném duchu. Nastal Valin odjezd. Odjížděla spokojená. 
Když Honza přijel do Brna, tak se zase sešli. Občas zašli do kina, oslavili její narozeniny. Asi po měsíci chození jí nabídl, že by mohla bydlet u něj v podnájmu. Wow, měla se stěhovat k chlapovi? Zase nějaké společné bydlení? Neměla toho dost s Martinem? Hodně váhala. Ale s Honzou byla spokojená a šťastná. A nakonec proč ne, pokud by neklapalo společné bydlení, tak by to nemělo smysl spolu být. A tak spolu začali bydlet. Všechno bylo sluncem zalité. Asi po dvou týdnech se trošku poštěkali. Honza byl na Vali hnusný a řekl jí něco ve smyslu, že pokud se jí to nelíbí tak ať se sbalí a vypadne. Vali měla svoji hrdost a tak se tedy sbalila a odešla. Jenže Honzovi to hned došlo, že to přehnal a začal se jí omlouvat, prosit, aby zůstala. Naštvaná Vali šla na autobus. Honza za ní, vzal jí tašku, že chce aby se vrátila. Dokonce začal ronit slzy. To Vali obměkčilo a vrátila se. Honza udělal večeři a byl zase ukázkový. 
Vali chodila do čtvrťáku a měla brigádu. Starala se o jednu holku. Chodila pro ní do školy a učila se s ní. Každý den 2 hodiny. Měla to slušně zaplacené. Honza chvíli studoval právničinu, ale nakonec s tím sekl a nedělal nic. Maminka sypala peníze, tak byl spokojený. Po dvou měsících chození se Honzova maminka rozhodla navštívit ho v Brně a poprvé se s Vali viděli. Maminka byla víc než sympatická. Hned si obě padly do oka. Dokonce ji pozvala na Vánoce k nim domů. To asi nečekal ani jeden z nich. Vali přijela hned den po Vánocích. Donesla nějaké dárky a nějaké dárky i dostala. Všichni byli šťastní. S Honzou si rozuměla, milovala ho. Jeho máma byla dokonalá a otčím byl taky fajn. Prostě takový to, že si myslíš, že je to na celý život. Jednou když byla Vali na obědě s dědou, tvrdila mu, že Honza bude otcem jejich dětí, že ho miluje a chce být s ním. 
V zimě se jelo na hory jako každý rok. Vali s Honzou měli dokonce apartmán. Honzu si velice oblíbil i Valin táta. Honza byl oproti Martinovi hodně klidný, milý člověk. Taková klidná voda. Asi po 3/4 roce chození to začalo v jistých ohledech mezi nimi skřípat. Hádali se hlavně kvůli sexu. Teď to bylo obráceně. Honza nechtěl. A to se Vali mohla snažit jak chce. Další téma k hádkám bylo to, že Honza nepracoval a tak neměli dost peněz a hodně věcí kupovala Vali. Své první výročí oslavili v Karlových Varech. Bylo tam krásně. Bohužel Honzovi přišla smska, že dostal výpověď z nájmu a tak si musí spolu s Vali najít jiný bydlení. Po příjezdu se do toho pustili. Hledali hlavně jednopokojový byt, ale Vali našla dvoupokojový za perfektní cenu. Jeli se na něj podívat a ona byla učarovaná. Prostě takové hnízdečko lásky i do budoucna, kdyby byl prcek. Přestěhovali se. Asi za týden se začali hádat. Honza vyčetl Vali, že ona chtěla ten byt  a že se teda musel stěhovat tam. To Vali hodně ranilo. Myslela si, že to chce taky a že chce bydlet ve větším. Nechápala co se děje. Když šel Honza kouřit neustále mu chodili smsky. Vali to nevydržela a podívala se. Byla to od nějaké holky, jestli se večer uvidí. Vali tvrdil, že jde s kamarádem. Když se ho Vali zeptala, tvrdil ji furt to stejné. A tak šla s pravdou ven. On ji začal nadávat a křičet, že už nemůže a že se jí bojí a nedovolil si jí říct, že by šel s nějakou holkou ven. Po hádce si Vali myslela, že nikam nepůjde. A on na just šel. Vali na něj čekala. Čekala do rána a nic. Ozval se jí až večer, že je u kamaráda. U něj byl další 2 dny. Bylo to něco co nečekala. Když přišel domů, museli si promluvit. Ona mu nevěřila, že byl u kamaráda. On se jí přiznal, že byl s tou holkou (prej si jen sednout) a pak měl strach jít domů a tak šel ke kamarádovi. Ten kamarád mu nadával, že je blbej, že má jít k Vali, ale on … těžko říct. Nakonec to dopadlo jako vždy. Došlo na smíření. Byl celkem dlouho relativně klid. Jen Honza dával přednost hrám na počítači než postelovým hrátkám. 
Dlouho, dlouho bylo ticho před bouří. Honza jí říkal, že je to to nejlepší v životě co ho potkalo, že s kým jiným by měl být než s ní, jak ji má rád… A pak to bouchlo… Začala hádka. Zprvu kvůli maličkosti, ale gradovalo to. Řekl jí, ať vysmahne, ať se na něj vykašle dřív, než on na ní. To bylo na Vali celkem silný kafe. Měla vztek a tak ji nenapadlo nic jinýho než vzít obraz co udělala (koláž ze společných zážitků a fotek – dostal to Honza na Vánoce) a mrskla s tím o zem. Když má vysmahnout tak fajn. A odešla do ložnice. Co ale následovalo absolutně nečekala. Se slovy tak si to strč do pr…ty krávo mrsknul po ní krabičku. Ke všemu k tomu zrovna hrála písnička od Rudimental – Waiting all night. Takže takový drsný vygradování. Vali se málem zastavilo srdce. U nohou měla malou červenou krabičku. Tušila, co v ní je. Brečela. Brečela štěstím, překvapením, zoufalstvím… Klepala se a nakonec otevřela krabičku. Byl tam prstýnek. Takovej jakej se dává k zásnubám. Wow… ta tichá voda mě chtěla požádat o ruku? I přes to všechno co se stalo a že toho nebylo málo?! No do pr… On to se mnou myslí fakt vážně? Na co čekal?! Kdy mi ho chtěl dát?!  A proč se teda ke mě tak choval…  Najednou jsem zahodila za hlavu všechno co mi řekl a měla jsem plnou hlavu otázek. Když jsem šla za Honzou tak se mnou nechtěl mluvit. Na otázku co měl ten prstýnek znamenat mi řekl, že vidíš ne? Krabičku s prstýnkem jsem mu vrátila se slovy, že až bude chtít, tak mi ho dá. Už ani nevím jak, ale ta situace se uklidnila. Byla jsem štěstím bez sebe. To, co jsem si přála jsem měla na dosah ruky. Bylo to takový to zamilovaný, kdy jsem se zkoušela podepisovat už jako vdaná paní, najednou jsem začala šílet a hubnout, abych byla do šatů šik. Lítala jsem v oblacích. Čekala jsem, kdy mi ten prstýnek dá… blížili se Vánoce tak jsem si říkala, že třeba… měli to být naše první společné Vánoce. Nastal den D. Byla jsem natěšená, kdy to na mě vybalí. Rozbalovali se dárky a najednou tam byla ta krabička. Honza řekl, že to je jen z lásky. Nevím, jestli poznal z tváře moje zklamání, ale rozhodně to zklamání bylo. Nasadila jsem si ho na prst. Byl nádhernej. 
Druhý den jsme jeli k jeho rodičům. Jeho maminka si samozřejmě všimla prstýnku a ptala se s úsměvem na rtech copak to je. Honza jí řekl, že to je z lásky, ne jak si myslí. To zklamání z nás asi sršilo. Obě dvě jsme měly jinou představu. A byl leden… nastali hádky, Honza si furt někam chodil, byl chladný, o posteli je zbytečný mluvit. Musela jsem ho vyprovokovat, abychom se spolu začali pořádně bavit. V zoufalství, protože jsem nevěděla kudy kam jsem řekla, že se teda rozejdeme a on že jo. A odešel. Doufala jsem, že se o tom spolu pobavíme, že bude chtít to nějak řešit. A ne. Byl rozhodnutý. Když jsem se ptala co tak najednou a co ten prstýnek tak mi řekl, že to vyprchalo. Měla jsem v hlavě zmatek. Jak vyprchalo? před třemi měsíci mě chtěl požádat o ruku a najednou to vyprchalo?! Kurňa…
Za žádnou cenu jsem se ho nechtěla jen tak vzdát, furt jsem doufala, že se k sobě vrátíme… byl 14. únor…Valentýn… z druhého pokoje jsem slyšela, jak si s někým píše na facebooku. Honza šel kouřit a já jsem chtěla odpovědi a musela jsem si je zjistit sama…Au, au, au…. tolik bolesti…psal si s holkama, to jsem čekala. Nečekala jsem, že si tam budou psát jak by a co by… byla to šílená bolest… on ztrácel čas s někým koho nezná, než aby byl se mnou?! Já bych pro něj udělala vše a stejně si psal s cizíma?! Když přišel, neudržela jsem se. Jak jsem malá (154cm a on 187cm) tak jsem se vyšponovala a jednu mu vrazila. Takovou nenávist jsem dlouho nepocítila. On mi nadával, že jsem mu vlezla do počítače a já na něj křičela co dělá, proč mi to dělá… Hádka, že nás musel slyšet celý panelák. Přes to všechno jsem byla schopná mu odpustit. Byla jsem blbá, zamilovaná a měla jsem neskutečnou chuť zachraňovat ten vztah…Ale byla jsem na to sama. Byl 8. březen…. Honza šel ven…Já jsem byla doma a čuměla do počítače. Najednou mi facebook ukázal Honzovu fotku s nějakou holkou. Cože?! Tak on se s ní už fotí? My na facebooku neměli ani jednu společnou fotku… asi za hodinu přišel domů, převlíkl se a zase odešel… za ní… čekala jsem, kdy se vrátí… ale nevrátil se. Ta noc byla nejhorší v mým životě. Tu postel jsem nenáviděla, potila jsem se, měla jsme zimnici, pořád jsem brečela, kde jsem udělala chybu…Naspala jsem možná dvě hodiny a ráno jsem šla do práce. Byla jsem úplně mimo. Moje šéfová se mě zeptala co se děje. Když jsem jí to řekla, poslala mě domů se slovy ať se sbalím a od něj se odstěhuju. Poslechla jsem ji. Jela jsem domů, tam ještě Honza nebyl. Sbalila jsem věci, zavolala tátu a odstěhovala jsem se k dědovi. Klíče jsem si samozřejmě nechala. Měla jsem tam ještě pár věci a neměli jsme dořešený peníze. Asi 30 tisíc. Asi za 3 dny jsme se domluvili, že si půjdu pro zbytek věcí a on nebude doma. Nechtěla jsem ho vidět. Když jsem vstoupila do bytu, brečela jsem, plno vzpomínek… vzala jsem si věci, ale než jsem odešla, usedla jsem k jeho počítači. Tentokrát mě nezajímalo co si píše s holkama, ale co si psal s kamarádama. Jednomu kamarádovi psal, že to pos… že se stěhuju. On mu psal, ať něco udělá, ať mě nenechá odejít a Honza napsal, že je už pozdě. Vůbec se nesnažil o mě bojovat. Našla jsem účtenku od prstýnku…Byl z bílého zlata a byl tam diamant. Stál pět tisíc… Jo… to se dává jen tak z lásky…
 Když jsem se odstěhovala, tak se šel kamarád podívat k paneláku, kde jsem s Honzou bydlela. Na zvonku bylo napsaný jiný dívčí příjmení… Kašle na mě. Je to ztracený… 
Totálně jsem se sesypala. Byla jsem chodící mumie. Nejedla jsem, nic mě nebavilo. Jen jsem přežívala. Utápěla jsem se v depresích… a tak jsem šla k lékaři, že si klidně půjdu lehnout na chvíli do blázince…
 
P.S.: Všechny věci, které jsem od něj dostala, jsem mu vrátila. I prstýnek. Nechtěla jsem od něj nic.
 
P.S. 2. : Omlouvám se za změnu psaní v průběhu čtení, bylo to pro mě složité psát jako Vali…
 
 
Z krásné pohádky se stal horor. Hvězdy nám nepřály. 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account