107

Celý život žiji v poklusu – děti, práce, domácnost. Na mateřské studium vysoké školy. Organizování rekonstrukce domu. Najednou koukám a už mi na záda dýchá padesátka. Začala jsem bilancovat a zjistila jsem, že za těch posledních pár let jsem se věnovala víc okolí než sobě, což se odrazilo na mé váze a s tím spojenými zdravotními problémy. Krevní tlak mi vyletěl doslova až do nebes, hůř se mi chodí, jsem víc unavená.
Rozhodla jsem se, že do svých 50. narozenin rázně zatočím se svojí váhou a snížím množství prášků na tlak na minimum. Proto jsem uvítala možnost, že jsem byla vybrána jako testerka od Ženy s.r.o. testovat neinvazivní liposukci Verjú na pražské klinice Aether Institut (https://www.aetherinstitute.com/cs/neinvazivni-liposukce/).
Klinika sídlí přímo na Národní třídě, kousek od Národního divadla v nové budově DRN. Už při první návštěvě mě překvapilo opravdu krásné prostředí a klid, který jsem na klinice pocítila již ve chvíli, kdy mi velice milá recepční pomohla z kabátu a uklidila ho do skříně. Dostala jsem nabídku na kávu, čaj nebo vodu. Za pár minut jsem byla uvedena do místnosti k paní doktorce Loucké. Během chvilky v ordinaci s touto milou drobnou blondýnkou ze mě spadla veškerá nervozita a začaly jsme si povídat o minulosti. O dietách, které jsem kdy držela, o mém zdravotním stavu, o mých stravovacích návycích o rodinné anamnéze. Závěrem jsme se domluvily na 8 návštěvách Verjú s tím, že upravím své stravovací návyky. Zvýším množství bílkovin ve své stravě, upravím snídaně – budu si dávat vločky s bílým jogurtem a s ořechy, mandlemi a sušeným ovocem. Zruším své odpolední svačinky typu nájezd na ledničku a lovení urvi, co tam najdeš. Začnu věnovat pozornost tomu, co jím. Další dohoda se týkala pohybu. Vzhledem k mé váze nemohu běhat, ale mohu chodit svižnou chůzí, doma mám dokonce běžecký pás a vibrační pás. Přislíbila jsem, že po dobu testování Verjú nebudu pít alkohol a jíst sladké. Oboje mi nevadilo, protože pro mě nejlepším dortem vždy byl kousek uzeného a alkohol piji tak minimálně, že si ani nevšimnu, že jsem měsíc nepila. Závěrem mě paní doktorka změřila, zvážila a vyfotila.
Při další návštěvě se mi již věnovala paní Jana. Velice příjemná kosmetička, která mi vše nejprve ukázala, vysvětlila, uklidnila mě, že zákrok nebolí. Během chvilky jsem již ležela na zádech, příjemně relaxovala a Verjú na mě házelo zelené paprsky. Po 20 minutách přišla opět paní Jana, pomohla mi s přetočením na břicho a dalších 20 minut jsem opět relaxovala, než se přístroj vypnul. Po Verjú následoval “pohyb” na vibrační plošině. Dostala jsem k ní dálkové ovládání a mohla jsem si zvyšovat zátěž. Začínala jsem na stupni 5, ale během 3 minut jsem postupně zátěž zvedla na 12 – zatnout bříško, zadek, nohy a povolit, přidat dřepy a pohyby rukou. Těchto 10 minut uteklo neskutečně rychle a já se loučím na recepci, paní recepční mi podrží kabát. Když jdu po schodech z Institutu, mám moc příjemný pocit. Doma jsem ještě potrápila tělo na půl hodiny na běžeckém pásu a 20 minut masážním pásem. Závěrem jsem si dala k večeři zeleninový salát s opečeným kuřecím steakem, celé jídlo jsem štědře posypala opraženými slunečnicovými semínky.
Další ošetření probíhala obdobně. Jídelníček jsem upravila dle pokynů paní doktorky – večer již jen saláty s kouskem masa, snídaně vločky s jogurtem. Když jsem večer před spaním měla hlad, dala jsem si hrstičku mandlí nebo ořechů. Na vibrační plošině jsem se již od druhé návštěvy Verjú dostala na zátěž 15. Návštěvy na klinice jsem si doslova užívala. Cítila jsem tam klid a pohodu. Personál byl vždy milý a ochotný.
Při závěrečném vyhodnocení mě paní doktorka opět vážila a měřila. Po měsíci s Verjú mám o 3 kg méně. V cm jsem nejvíc sundala v oblasti břicha, a to 8 cm, celkově celé tělo -14 cm. Již po 1. zákroku se mi zmenšila prsa, což mi vůbec nevadilo, protože i tak je mám dost velká. Po 3. zákroku jsem hledala doma starší pásek, nakonec jsem si koupila nový. Po 8 zákrocích mám volné elastické džíny, takže dnes se těším na nákup nových kalhot. Celkově ale mám pocit, že změny na těle se začínají dít až teď – po ukončení testování. Paní doktorka mě upozornila, že vliv Verjú bude dobíhat klidně i půl roku. Hodlám do budoucna pokračovat v naučeném jídelníčku a přidat i víc pohybu. Tak snad se moje postava změní a já padesátku přivítám s postavou, za kterou se nebudu muset stydět. Verjú mě motivovalo, že by to šlo a teď je jen na mě, jak dokáži být důsledná ve svých předsevzetích.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account