Zdraví v každém kousnutí: Neuvěřitelné výhody jahod

Jahody, sladké to pokušení a dobrota. Celý život toužím se jich jednou přejíst tak až prasknu :-). Ještě se mi to ale nepodařilo, zbožňuji je tak moc, že kupovanými se přejíst nelze, to bychom jak se říká přišli na buben :-). Vloni jsem si jich pár i pěstovala, ale armáda slimáků a molic mě o mou laskominu záludně připravovala naprosto nelítostně.

Proto se každoročně vydávám na samosběr jahod a když vidím ten dlouuuuhatááánský řádek před sebou, srdce mi plesá, že si můžu natrhat kolik chci. V neděli vyrážím zas, jupííí!
Za mě jsou jahody rozhodně nejlepší druh ovoce, kdyby existovala jahodová planeta, hned se stěhuju. Zatím jsem ji neobjevila, tak využívám alespoň sezóny jahod a svačím je na střídačku s dalšími druhy mých oblíbených svačin.

A víte, že jahody nejsou jen krásné a lahodné?

Jsou i velmi zdravé a ještě vám mohou pomoci nalákat k vám domů čápa nebo vránu 🙂
Jahoda je bohatým zdrojem vitaminu C, obsahuje ho takové množství jako citrusové plody z dalekých krajin a podporuje tak naši imunitu. Mimo vitamin C jsou ale jahody bohaté na vitaminy A, B, E a ty zapříčiňují výbornou ochranu před nádorovými onemocněními, vitamin A také chrání náš zrak, což v dnešní době dívání se dlouhé hodiny do počítače, telefonu jistě není k zahození a navíc vám jahody vytvoří krásnou růž na tváři :-)

Jahody, děti a sex?

A to není vše co jahoda umí,  obsahuje také kyselinu listovou, tolik potřebnou pro vývoj plodu v těhotenství, dále mangan a společně podporují tvorbu krve, dodávají výživu mozku a nervové soustavě.
A víte proč se dává jahoda k sektu? Ano, hezky to vypadá, ale má to i své opodstatnění, s alkoholem se ztrácí zábrany a jahoda napomáhá stimulovat a udržet sexuální apetit :-)
Myslím, že těch důvodů, proč si jahody dát je hodně, tak neváhejte, bohužel ty opravdu dobré jsou jen krátce.
A jak si jahody dát? Za mě osobně jsou nejlepší jahody s jahodami :-) , ale můžete být i kreativnější, udělat si mix různých druhů ovoce a udělat si krásný ovocný salát k snídani nebo dopolední svačině a velmi ráda mám i rozmixované jahody s podmáslím nebo jahody s bílým jogurtem, takovéto laskominky ode mě mají i klienti s redukčními jídelníčky a můžete mít i vy, ani při redukci ovoce neškrtáme, jen ho zařadíme co správné části dne.

Tak doufám, že do neděle mi uzrají ty nej jahůdky a já se budu moct vrhnout do řádku a udělat si jahodový den od rána až do večera. Párkrát do roka, proč ne 😀

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account