1. Nehet na prostředníčku roste nejrychleji, nehet na palci naopak nejpomalěji.
2. Za 7 let se vám vymění skoro celé tělo.
3. Nejdelší zaznamenané kýchání trvalo 978 dní.
4. Vousy rostou rychleji blonďákům.
5. V lidském těle je více bakterií než buněk.
6. Uši rostou do konce života.
7. Prsty ve vodě krabatí, protože se tak zlepšuje uchopení mokrých a kluzkých předmětů.
8. Dýcháním ztratíme půl litru vody denně.
9. Po půlhodinovém poslouchání hudby ze sluchátek se vám počet bakterií v uchu sedmkrát zvýší.
10. Lidé s modrýma očima jsou citlivější k bolesti.
O knize:
Je opravdu člověk tak dokonalý tvor? Malující profesor anatomie nás provází lidským tělem: nechá nás nahlédnout do mozku, objasní souvislost ruky člověka se zvířecí, seznámí nás s nervovou soustavou od žraloka po člověka. Dokáže, že jsou všechny známé žijící i vymřelé druhy obratlovců vývojově navzájem příbuzné… Odhalí skrytá tajemství a slabá místa podivuhodné a nedokonalé anatomie lidského těla.
Proč nám občas zaskočí a co se přitom děje v krku? Co mají zuby moudrosti společného se slepým střevem? Je lidská ruka nejdokonalejším nástrojem pod sluncem? Slouží otisky prstů jen kriminalistům? Proč nás bolí páteř?

Ani si neumíme představit, kolika složitých pochodů v buňkách, tkáních, nervech, smyslových orgánech, svalech a kloubech je zapotřebí, abychom pohnuli třeba jen špičkou prstu. Autor nad jiné povolaný nás provází lidským tělem a rozšiřuje naše poznání téměř způsobem detektivním. Nechá nás nahlédnout pod kůži, do zvrásněné mozkové kůry, objasní souvislost ruky člověka se zvířecí, seznámí nás se složitou nervovou soustavou

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account