Elena Čipcová má za sebou perných 7 měsíců práce. Nahrávala CD Láska jako lék.

Elena Čipcová a její cesta k audio nahrávce

Vzpomínám si, jako máma, že mě nejvíce ze všeho těšily dárky od dětí, které vyrobily ony samy, neboť z těch dárků čišelo to, s jakou láskou a pečlivostí i snahou je vyráběly. Dodnes mám mnohé uschované a jsou to mé poklady…I já Vám chci nyní předat dárek, který jsem sama vytvořila právě pro vás.

Máte v rukou audio nahrávku, k níž bych vám ráda sdělila několik informací. Již dlouhá léta se věnuji psaní poezie a jiných literárních útvarů a povídání, v nichž sděluji své myšlenky, prožitky, pocity a postřehy ze všech oblastí života. Vydávala jsem si po domácku  vyrobené sbírky a rozdávala je těm, kteří na to byli naladěni a kterým jsem tím chtěla udělat radost a přivodit hezké chvíle. V roce 2013 se mi podařilo své verše a povídání natočit v nahrávacím studiu při Slezském divadle v Opavě. Věřím, že autentičnost mého hlasu a dobře zvolený hudební podklad či píseň umocní váš zážitek. Nepracovala jsem na nahrávce sama. Velmi obětavě se mnou pracoval zvukař Aleš Konopka ze Slavkova a svými úžasnými nápady přispěl také můj přítel Hubert Hromek, který se podílel na hudební režii a jehož paměť je doslova hudební knihovnou. S nebývalým citem vybíral ty písničky, které jsem já neznala a ve chvílích, kdy jsem já nevěděla, který podklad použít.

Cítili jsme nevýslovné štěstí, kdy se kousek po kousku, v průběhu 7 měsíců usilovné práce, rodila naše audio nahrávka. Pečlivě jsem vybírala ze své zásobárny verše a povídání tak, abych zachytila vše, co život nepřebrané nosí. Pokud se rozhodnete věnovat svůj čas poslechu naší nahrávky, najdete v ní přírodu, lásku mileneckou či mateřskou, problematiku vztahů, problematiku manželství, úspěch, závislost na alkoholu či nikotinu, zdraví a nemoc, peníze, majetek a skutečné hodnoty, dětství, dnešní mladou generaci, roční období a zvířátka, moudrost, víru a vděčnost. Napadá vás ještě něco, nač jsem zapomněla?

Chtěla jsem, abyste si tam každý z vás pro sebe něco našel. Proto je začleněno i několik básniček pro děti.
Ráda bych vzpomněla několik ohlasů. Už když jsem měla pár nahrávek, od samého počátku jsem dílčí CéDéčka rozdávala těm, kterým jsem jimi chtěla udělat radost. Měla jsem tehdy na prvním disku něco málo přes polovinu a darovala jsem jej na ukázku jedné kamarádce. Po čase neotálela s kritikou a říkala:
„Byla jsem zvědavá, a tak při jedné služební cestě jsme si Tvé CD s kolegyní pustily. Zpočátku jsem si říkala, že si snad ze mě děláš legraci, že je to spíše pro mateřské školky. Po té jsme musely poslech kvůli práci přerušit. Nakonec nám to nedalo a poslouchaly jsme dál. Musím se přiznat, že než nahrávka dohrála, tekly nám po tvářích slzy jako hrachy. Úplně nás to vtáhlo a moc se nám to líbilo….“

Jeden starší pán celou nahrávku vnímal jako jakousi linii celého života od dětství až po stáří a závěr našeho bytí. Jednomu muži středních let prý zachránila manželství a vytáhla ho z depresí. Pomohla mu pochopit, co vůči své manželce dělal chybně. Jiná posluchačka vnímala klid, který jí z ní plynul. A divadelní diva v ní našla sama sebe ve vztahu k synovi i její neustálé poučování o životě. Jeden pár středních let se vzájemně nacházel v jednotlivých povídáních a zažil u toho hodně legrace.

„Pro trochu lásky šel bych světa kraj…..,“ se píše v jedné slavné básni. Já vám ji přináším prostřednictvím této nahrávky a věřím, že i vám bude míti co dát. Že i vy v ní pro sebe najdete zajímavé myšlenky nebo něco pro potěšení. Ráda přijmu i vaše postřehy a náměty na vylepšení.

Přeji vám, ať vás život baví a žijete jej rádi.
Co myslíte, je mé meditační CD pro vás zajímavé? Chtěly byste si ho poslechnout?
 S úctou   Elena Čipcová

Pro zájemkyně nabízím svá CD v sekci HAND MADE.
Více naleznete na našich stránkách ve 13.komnatě :
http://www.beruska-krnov.cz/13-komnata/cd-laska-jako-lek/

UKÁZKA Z ALBA ELENY ČIPCOVÉ LÁSKA JAKO LÉK (youtube)  –  youtu.be/n8h4LYdi3_U

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account