134

Milé ženy, už se mi po vás moc stýskalo, a tak jsem se rozhodla být opět závislá na ŽENÁCH s.r.o. 🙂 Již delší dobu jsem byla v myšlenkách s vámi, uvažovala, o čem psát, ale nic nepřicházelo a psát o něčem jen proto, abych něco napsala, tak to nechci. A ejhle – včera večer mě jedna maličkost donutila popřemýšlet a já jsem tady zase. 
Pravé přátelství
Jak již z nadpisu poznáte, chci se věnovat skutečnému přátelství. Ano, můžeme mít kolem sebe spoustu lidí, i zajímavých, se kterými je nám dobře, hezky se s nimi povídá, ale umíte si představit, že se jim můžete svěřit s čímkoliv a když píšu čímkoliv, tak to tak skutečně je? Můžete jim zavolat v kteroukoliv dobu a “otravovat” je i v době, kdy samy víte, že jim není nejlíp, že i oni mají svá trápení? Řeknou vám pravdu do očí, i když třeba není příjemná? Předpokládám, že vaše odpověď na tyto otázky by zněla “NE”. Lidé, kteří vám kdykoliv pomůžou – nezištně – a budou mít radost s vámi, prožívat s vámi těžké časy, poradí dobře, dají vám i to málo, co mají, to jsou skuteční přátelé, kterých není mnoho. Mnohdy však stačí jen jedna taková osoba. 
Moje velká kamarádka
Já jsem člověk hodně upovídaný, který kolem sebe potřebuje lidi, jelikož mě nabíjí. Sice někteří mě i vysávají, ale to je na samostatný článek. Mám však jednu opravdovou kamarádku, která o mě ví naprosto vše (možná i o něco víc, než můj manžel). Všechny radosti, ale i trápení. A nejednou mi pomohla, ať už radou nebo i finanční výpomocí, když bylo nejhůř. Ano, mám sice skvělé rodiče, ale byť všichni navzájem víme, že se máme rádi, tak si to neumíme říct a nikdy jsme se se svými problémy nesvěřovali, protože to bereme jako osobní selhání. Takže pro mě je ona kamarádka naprosto nepostradatelnou osobou v mém životě. Dokonce i její manžel je úžasný a rozumíme si všichni, včetně mého manžela.
Setkat se je někdy složité
Takže, když se někdy sejdeme, tak je to úžasné! 🙂 Sice od sebe bydlíme jen nějakých 60 kilometrů, což není taková dálka, ale od té doby, co máme děti, tak je jakékoliv setkání problém. V době před dětmi jsme si plánovali návštěvu aspoň jednou za měsíc, vždy jsme si vzali diáře a zapsali možný termín, a pak jsme se vážně sešli. Nejhorší je to, že se člověk při odjezdu domluví, že se musíme znovu vidět, že se pak domluvíme, ale pak je z té chvilky najednou půl roku, ne-li více. A to jsme nikdy nechtěli.
Teď s dětmi je to však složitější. Naše dcerky, které dělí jen 3 měsíce, začaly v září chodit do školky, takže když už jsme si naplánovali návštěvu, tak jedna z nich onemocněla. Navíc kamarádka má už i druhé dítě, které bude mít v květnu rok, takže je to o to složitější. Ale vypadá to, že se snad konečně po pěti měsících uvidíme. Ano, tak dlouho jsme se neviděly, jelikož byly děti často nemocné. 🙁 Tak proto už moc neplánujeme dopředu, ale většinou takovéto setkání ze dne na den. Aby děti nestihly onemocnět. 😉 
Přátelství z vysoké
Zvláštní je, že Verču (tak se ta má úžasná dušička jmenuje) znám až od vysoké školy. Sdílela jsem s ní pokoj – ona šla do třeťáku a já teprve nastupovala do prváku. Ze začátku jsem měla obavy, jaká bude, ale ihned po představení jsem věděla, že je úžasná! 🙂 Dokonce mi šla za svědka na svatbě a coby těhotné jsme si s našimi manžely udělali kratší dovolenou do Polska do Krakowa (po cestě tam jsme navštívili Osvětim – podotýkám, že jsme byly těhotné, dodnes nechápeme, co nás to napadlo tam zajet zrovna v tomto stavu).
Dovolená ale byla super! Krakow je krásné město, můžeme doporučit. Rádi bychom se tam jednou podívali znovu, i s našimi dětmi, až jednou trochu odrostou. Jednoduše se chceme vídat co nejvíce, to půjde. A když už to nejde osobně, tak díky bohu za mobily a sociální sítě, kdy aspoň vidíme ta naše zlatíčka, jak rostou a mění se. A jak my – rodiče – mládneme. 😉 No a co, že jsme matky, když máme výjimečně hlídání a můžeme si jít někam povyrazit, tak je nám jedno, že tančíme, jako bychom měly duši vypustit, my si to prostě užíváme plnými doušky a je nám skvěle. A že si o nás náctiletí myslí, že na něčem frčíme? Tak ať. To je totiž ta radost z přítomnosti té druhé a pouta, které mezi námi je. 🙂
A co vy? Máte taky takovou skvělou osobu, na kterou se můžete kdykoliv obrátit?
A samozřejmě to platí i naopak, že ona se může obrátit s čímkoliv na vás? Těším se na vaše komentáře.
Vaše Míša 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account