Mužské křestní jméno Michal má hebrejský původ. V Bibli se jménem Micha´el nazýval jeden z apoštolů. Jméno se vykládá jako „ten, který je jako Bůh”, „podobný Bohu”. Michal je zkráceninou jména Michael.

Michal je prostým jménem, které však má své osobité kouzlo, stejně tak i jeho nositel − muž jménem Michal. I s mužem jménem Michal můžete zažít nevšední chvilky. V jednoduchém jménu se skrývají velké hodnoty.

Mužské křestní jméno Michal se vyskytuje také ve variantě Michael. Ženským protějškem je Michala, resp. Michaela. Domácky se jméno užívá jako Míša, Miška, Mišan, Mišánek, Mišák, Míki, Majki, Michálek aj. Jméno je oblíbené nejenom u nás, ale po celém světě.

Užívá se i na Slovensku. Angličtina jméno zná jako Michael, Mitchell, také Mike, Mick, Micky apod., němčina pak jako Michael, Michel nebo Mischa. Francouzská podoba jména je Michel, španělská a portugalská Miguel, italská Michele. Polština jméno užívá jako Michał, maďarština jako Mihály, ruština jako Michail.

V České republice žije zhruba 123 000 Michalů a 13 000 mužů jménem Michael.

I mezi slavnými osobnostmi v naší zemi se najde mnoho uživatelů tohoto jména. Například zpěváci: Michal Hrůza, Michal David, Michal Prokop, Michal Tučný či Michael Kocáb. Dále pak textař a hudební producent Michal Horáček či spisovatel Michal Viewegh. Herci: Michal Pavlata, Michal Dlouhý, Michal Suchánek a hlavně dětmi zbožňovaný – Michal Nesvadba. Sportovce pak zastupuje třeba krasobruslař Michal Březina.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account